Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji

liczba postów: 82
UWAGA: Forum Trans-Fuzji zostało zamknięte. Tworzenie i edycja postów nie są już możliwe.

Wszystkich forumowiczów zapraszamy pod nowy adres: http://transpomoc.pl
do naszego własnego, społecznościowego, Wolnego Forum Transowego.

Zawartośc starego forum zostanie zapisana i przeniesiona w nowe miejsce w postaci archiwum.

na dół strony  
Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji
zobacz komentowany artykuł
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.04, 20:52
[autor]
Wspaniale napisane Lukrecjo... nie ukrywam, że kilka razy mi się łza w oku zakręciła. Cieszę się, że mogłam Cię poznać.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.04, 21:04
[autor]

Ponownie fantastyczna relacja :) Warto było poczekać!

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.04, 21:38
[autor]
A ja chcę wybory mistera... i mam już typa... choć nie ma możliwości, żeby stanął w szranki... Ale jest zajebisty... Ola, pilnuj sobie go :) hyhyhy
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.05, 16:29
[autor]
Jedno mnie tylko rozbawiło;

"Ale nie chciała zostać Miss, bo ma zbyt wiele obowiązków i obawiała się, że nie podoła obowiązkom Miss."

xDDDDDDDDDDDDD
serio? ktoś chyba myśli że to niemalże tak prestiżowe jak Miss Universe... niestety Miss Trans PL nie jeżdzą po świecie i nie robią zdjęć z ofiarami powodzi uśmiechając się przez łzy ;d

Gratuluje Zuzie!!!
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.06, 09:19
[autor]
jak ktoś mieszka na drugim końcu Polski, a większość jednak dzieje sie w Warszawie, to jest to dla wilu spora przeszkoda. Akurat w tym wypadku zacytowałam słowa kandydatki. I nie mam powodu wątpić w Jej słowa, bo dobrze Ją znam.  
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.06, 19:10
[autor]
Bez obrazy drogie panie jak bym przebrala mojego sasiada za laske to by lepiej wygladal jak wiekszosc kandydatek .
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.06, 22:21
[autor]
Niunia, Bo Ty jesteś ślicznota :) a tam chodziło, jak czytałam nie o wygląd...
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.06, 23:10
[autor]
Może mnie ktoś uświadomić jakie jakie trzeba spełnić kryteria by zostać miss trans skoro nie uroda? i jakie ma obowiązki miss? recenzja fajna, szkoda że mało zdjęć i nie ma filmików :(
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.06, 23:57
[autor]
Było o tych normach wyżej, Wybory miały pokazać, jak zrozumiałam, nie tyle urodę, co szeroko rozumianą kobiecość. Faktycznie dziewczyny które zaczęły kurację bardzo wcześnie dystansowałyby z definicji te "późniejsze". No i co z innymi trans??? TV, TG??? Równie podpadającymi pod definicję "trans. Tak ja to zrozumiałam.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 08:20
[autor]
niunia28 pisze:
Bez obrazy drogie panie jak bym przebrala mojego sasiada za laske to by lepiej wygladal jak wiekszosc kandydatek .

no pewnie że bez obrazy -bo mnie tam nie było,

troszkę empatii by się przydało ;), to dodatkowo podnosi kobiecość.

Obiektywnie rzecz biorąc problem wynika z biologii i tak naprawdę bez operacji NIKŁY procent transek wygląda "naturalnie". Niestety większość kobiet trans będzie miała męskie kształty twarzy i mniej lub bardziej "shrekowe" sylwetki :) :) :) a transfaceci będą mniej niż średniego wzrostu z dłoniami i stopami lalek .....no i co - ----czy po pokonaniu oporu otoczenia mamy walczyć ze sobą we własnym środowisku? Setki razy organizatorzy tłumaczyli po co jest ten konkurs i setki raz było powiedziane , ze nie był to konkurs piękności.

Długo jeszcze będziecie się (niektóre dziewczyny)  pastwiły na uczestniczkach?

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 11:26
[autor]
Tyle się naczytałam różnych odpowiedzi co jest kryterium oceniania że sama juz nie wiem :P temu pytam, "Kto pyta nie błądzi"
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 11:26
[autor]
Mimo wszystko transfaceci mają łatwiej - jak ktoś ma męską twarz, to otoczenie nie zwraca uwagi na to, że jest kurduplem ;) i ma małe rączki - łatwiej się "wtopić". Ja przez parę lat kontaktu z osobami trans w jakiejś mierze sobie wyćwiczyłam oko i jak patrzę na takiego gościa, to jakoś widać "stan wyjściowy" - ale nie tak, żebym na widok gościa, którego nie znam, zaraz zgadła, że jest trans...
A tak przy okazji: nie martwcie się, dziewczyny. Przedwczoraj widziałam w autobusie dziewczynę o NIESAMOWITYCH barach (nie, mnie to nie razi, raczej mi zaimponowało). Tęga dziewczyna, tak jak ja, ale z większym biustem (oj, tu się akurat cieszę, że nie mam aż takiego) i męskimi barami - sylwetka zapaśniczki. Robiła wrażenie trochę takie, jak te dwa złapane przez kamerę-pułapkę* ogromne tygrysy bengalskie:
Kici kici?

W wyborach Miss Trans nie chodzi o urodę i w pewnym sensie nie tyle o kobiecość - wtedy rzeczywiście rywalizacja byłaby skrzywiona na korzyść młodych tesek - tylko raczej o to, jak dana uczestniczka potrafi ją wydobyć. Styl, naturalność, osobowość, urok - to się najbardziej liczy. I dlatego znając lepiej okoliczności doceniam to, jakiego pozytywnego "kopa" może dawać zwycięstwo transce, która dopiero  zaczyna korektę płci.

* kamera-pułapka - instalowana w lesie "ukryta" kamera, która reaguje na bliskość przechodzących zwierząt (np. dzięki czujnikom na podczerwień) i robi im zdjęcia; pomaga w szacowaniu populacji danego zwierzęcia na danym terenie.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 13:25
[autor]
No jasne, przeciez kazda m/k wyglada wyjsciowo jak facet (szczegolnie te mlode xD) a kazdy k/m ma 150 w kapeluszu. Emu, wiesz, czasami czytajac cie mam wrazenie ze traktujesz transseksualistow jak jakis gatunek zwierzatek - "transki sa takie, transy sa tacy" - SORRY! zaskocze cie, ale transseksualisci tez sa rozni! :) jak wszyscy inni mezczyzni/kobiety.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 17:15
[autor]
fizia pisze:
Długo jeszcze będziecie się (niektóre dziewczyny)  pastwiły na uczestniczkach?
Też mnie to fascynuje. Ja już jestem kilkadziesiąt wydarzeń życiowych dalej, a w niektórych temat wciąż budzi takie emocje...
zmian: 1, ostatnia: marcin - 2013.07.07, 17:22
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 17:32
[autor]
safiya pisze:
No jasne, przeciez kazda m/k wyglada wyjsciowo jak facet (szczegolnie te mlode xD) a kazdy k/m ma 150 w kapeluszu. Emu, wiesz, czasami czytajac cie mam wrazenie ze traktujesz transseksualistow jak jakis gatunek zwierzatek - "transki sa takie, transy sa tacy" - SORRY! zaskocze cie, ale transseksualisci tez sa rozni! :) jak wszyscy inni mezczyzni/kobiety.

A to nie każda m.k ma 195cm  wzrostu, posturę jak bokser i stópkę 47??

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 21:53
[autor]
Fizia:
troszkę empatii by się przydało ;), to dodatkowo podnosi kobiecość.

Rzekłbym, że nawet bardziej niż wygląd...

Safiya:
No jasne, przeciez kazda m/k wyglada wyjsciowo jak facet (szczegolnie te mlode xD)

No ale która z tych udanie wtopionych w otoczenie pójdzie do Miss Trans?
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.07, 22:08
[autor]
wendigo pisze:
To niech nie narzekają, że udział biorą "starsi panowie w przebraniu".
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 01:26
[autor]
wendigo pisze:

Safiya:
No jasne, przeciez kazda m/k wyglada wyjsciowo jak facet (szczegolnie te mlode xD)

No ale były takie, co więcej bardzo ładne, ale nikt ich nie docenił ;d
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 10:19
[autor]
Cześć :-) komentarze są różne.Czemu osoby którym nadal się coś nie podoba same nie biorą swojego wyboru w Wyborach Miss?Czy aż tak się boją krytyki o sobie /czy po prostu ze schowaną głową w piasku wolą krytykować , a nie akceptować decyzji innych .Czy mnie też tak sobie wolałyby jedynie tylko krytykować ?P,S :-)

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 12:21
[autor]
safiya pisze:

może nie miały tego "czegoś", tej "prawdziwej kobiecości" ;)
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 12:22
[autor]
safiya pisze:
"Nikt"? "Nie docenił"? Myślisz bardzo zero-jedynkowo. Dużo bardziej niż same występujące kandydatki, dla których docenienie i wygrana są ulokowane gdzieś indziej - o czym była mowa wielokrotnie.

To nie jest wyścig. W szczególności nie jest to konkurs cisnormatywnej piękności. Kobiecość NIE sprowadza się wyłącznie do cisnormatywnej piękności.

...choć oczywiście część osób tak uważa :(

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 12:25
[autor]
Kobiecość NIE sprowadza się wyłącznie do cisnormatywnej piękności.

a czym jest kobiecość?

czy jest takie coś jak transpiękność?

czy kobiecość polega np. na stereotypowo kobiecym w naszej kluturze ubiorze i makijażu?

<zadaje głupie pytania>

zmian: 4, ostatnia: unhandled_exception - 2013.07.08, 12:30
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 14:01
[autor]
marcin pisze:
safiya pisze:
"Nikt"? "Nie docenił"? Myślisz bardzo zero-jedynkowo. Dużo bardziej niż same występujące kandydatki, dla których docenienie i wygrana są ulokowane gdzieś indziej - o czym była mowa wielokrotnie.

To nie jest wyścig. W szczególności nie jest to konkurs cisnormatywnej piękności. Kobiecość NIE sprowadza się wyłącznie do cisnormatywnej piękności.

No to wytłumacz mi czym jest ta honorowana w tym konkursie KOBIECOŚĆ xD bo najwidoczniej jak Boga kocham NIE ROZUMIEM!
w ogóle ta grzmiąca na forach transseksualnych KOBIECOŚĆ, oh kobiecość! litości, serio! ŻADNA tranny nie ma w sobie ani krzty kobiecości, poza tą zdobytą skalpelem, co najwyżej dobrze nauczyła się udawać oh słodziutką milutką kochaną kobiecinkę:) (a już na pewno tv nie mają z tym nic wspólnego)
i choćby całe lobby transseksualne wydzierało jelita krzycząc że tak nie jest - to właśnie tak jest!
zmian: 1, ostatnia: safiya - 2013.07.08, 14:03
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 14:22
[autor]
cicho Safiya, psujesz zabawę xD
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 16:50
[autor]
safiya pisze:
marcin pisze:
safiya pisze:

No to wytłumacz mi czym jest ta honorowana w tym konkursie KOBIECOŚĆ xD bo najwidoczniej jak Boga kocham NIE ROZUMIEM!
w ogóle ta grzmiąca na forach transseksualnych KOBIECOŚĆ, oh kobiecość! litości, serio! ŻADNA tranny nie ma w sobie ani krzty kobiecości, poza tą zdobytą skalpelem, co najwyżej dobrze nauczyła się udawać oh słodziutką milutką kochaną kobiecinkę:) (a już na pewno tv nie mają z tym nic wspólnego)
i choćby całe lobby transseksualne wydzierało jelita krzycząc że tak nie jest - to właśnie tak jest!

Safi, po pierwsze - widziałaś na żywo kandydatki, które dostały jakieś wyróżnienia? Tak wszechwiedząco zabrzmiałaś, jakbyś co najmniej siedziała w pierwszym rzędzie, aż dziw, że na Ciebie nie wpadłem.

Po drugie - czy mogłabyś nie jechać na forum dla osób trans taką transfobią? Co prawda w naszym gronie możemy sobie pozwolić na więcej - w tym na używanie wobec siebie takich słów jak tranny - ale do pewnej granicy. Ty ją przekraczasz, raz po raz jadąc po uczestniczkach wyborów.

Po trzecie - szkoda mi czasu na wyjaśnianie Ci czegokolwiek, bo przecież wiesz lepiej, że żadna kobieta trans nie ma w sobie krzty kobiecości. To by tłumaczyło, dlaczego tak ważna jest dla Ciebie powierzchowność. Ale to już nie mój problem, ani nie problem organizatorów.

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 17:05
[autor]
safiya pisze:
ŻADNA tranny nie ma w sobie ani krzty kobiecości, poza tą zdobytą skalpelem, co najwyżej dobrze nauczyła się udawać oh słodziutką milutką kochaną kobiecinkę:) (a już na pewno tv nie mają z tym nic wspólnego)
Mi szczerze mówiąc robi się przykro jak czytam coś takiego a już tym bardziej że widuję to na forum skupiającym osoby ts, tv, tg...

Jeżeli dla kogoś kobiecość można zdobyć tylko dzięki użyciu skalpela (czyli 30. tys $) to duża grupa osób ts nigdy nie będzie ani trochę kobieca.
Szkoda że kobiecość jest sprowadzana przez niektóre osoby tylko do wyglądu zewnętrznego. :/

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 17:11
[autor]
misia88 pisze:

Przy okazji.
Zuza widziałam właśnie wideo z twojego udziału w "Pytaniu na śniadanie".
Bardzo fajnie wyglądasz, jesteś zuch dziewczyna i tak trzymaj!
Jestem rok młodsza od Ciebie i też jeszcze leczenia nie zaczęłam ale jestem na etapie zbierania funduszy na ten cały "proceder". ;p

Gratuluję jeszcze raz wygranej tytułu tegorocznej Miss!
Lukrecji także, brawo dziewczyny.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 17:15
[autor]
Dziękuję Martynko ^.^
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 17:38
[autor]
Po drugie - czy mogłabyś nie jechać na forum dla osób trans taką transfobią? Co prawda w naszym gronie możemy sobie pozwolić na więcej - w tym na używanie wobec siebie takich słów jak tranny - ale do pewnej granicy. Ty ją przekraczasz, raz po raz jadąc po uczestniczkach wyborów.
Ale transfobia to lęk przed transseksualistami, ja takiego nie mam, sama jestem transseksualna xD Oh Marcin, jak ty coś czasami napiszesz to boki zrywać. Po drugie daj już sobie spokój z robieniem transom z życia doliny muminków, tak samo jak oglądając wybory Miss Świata myślę sobie 'O TA JEST BRZYDKA, ALE TA LADNA!' tak samo tutaj. Więc już zluzuj serio bo cyrk się zaczyna tworzyć.

Ah no i oczywiście że jestem powierzchowna, przecież powinnam walić hasełka że kobiecość drzemie w nas! oh kobiecość! nieważne że masz brodę do pasa i dudnisz basem! KOBIECOŚĆ JEST W NAS!
yyy, nie.
zmian: 1, ostatnia: safiya - 2013.07.08, 17:40
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 17:59
[autor]
Emu:
To niech nie narzekają, że udział biorą "starsi panowie w przebraniu".

Dokładnie.

Safiya:

W sumie to nie widziałem, to nie wiem :P

Marcin:

W sumie w cisnormatywnych wyborach Miss też nigdy nie wygrywają te najpiękniejsze :P a przynajmniej moim zdaniem ;)

Safiya:
ŻADNA tranny nie ma w sobie ani krzty kobiecości, poza tą zdobytą skalpelem, co najwyżej dobrze nauczyła się udawać oh słodziutką milutką kochaną kobiecinkę:) (a już na pewno tv nie mają z tym nic wspólnego)

W sumie idąc tym tokiem rozumowania, to zaraz dojdziemy do tego, że nikt nie ma w sobie ani obiecości ani męskości, wszyscy jesteśmy indywidualni :P Co w sumie będzie prawdą. Chyba nadużywam "w sumie" XD

Safiya:
Ale transfobia to lęk przed transseksualistami, ja takiego nie mam, sama jestem transseksualna xD

Oj już też nie przesadzaj. Homofobia czy transfobia, to niekoniecznie lęk i to już też chyba każdy wie. Ale ok, popsułem zabawę :P
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 18:56
[autor]
safiya pisze:
Ale transfobia to lęk przed transseksualistami, ja takiego nie mam, sama jestem transseksualna xD Oh Marcin, jak ty coś czasami napiszesz to boki zrywać. Po drugie daj już sobie spokój z robieniem transom z życia doliny muminków, tak samo jak oglądając wybory Miss Świata myślę sobie 'O TA JEST BRZYDKA, ALE TA LADNA!' tak samo tutaj. Więc już zluzuj serio bo cyrk się zaczyna tworzyć.

Ah no i oczywiście że jestem powierzchowna, przecież powinnam walić hasełka że kobiecość drzemie w nas! oh kobiecość! nieważne że masz brodę do pasa i dudnisz basem! KOBIECOŚĆ JEST W NAS!
yyy, nie.

Znowu trolling? To wyżej w ogóle nie jest merytoryczne... 

Nie jesteś tu nowa, na pewno czytałaś nie raz o transfobii zinternalizowanej, więc nie zasłaniaj się "dolinami muminków" i "byciem transseksualną". Ewentualnie, jeżeli serio nie kojarzysz zjawiska - w co wątpię - google it.

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 21:38
[autor]
ach .dziewczyny ,jasne że nie tylko o wygląd chodzi ...może na przykładzie swoich innych zdjęć pokażę jak ja postrzegam kobiecość prezentowaną przez tranvestytę  ...jasne że nigdy nie dorównamy kobietom ,ale to nie o to przecież chodzi ...http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.maxmodels.pl%2Fmodel-telimena-tv.html&h=fAQEynfSD
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 21:46
[autor]
na tej stronie maxmodels ,mam ponad 50 zdjęć w większości robione z pomocą stylistów ,wizażystów,fotografów do różnych sesji .więc powiedzcie tak szczerze ,czy jest tam coś co można nazwać prezentowaniem kobiecości ....    Telka.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.08, 23:12
[autor]

@telimena

Właśnie ja nie rozumiem tego wyścigu. Po co "dorównywać" kobietom w kobiecości? Nie wiem czym miałaby być ta cała kobiecość - kto byłby bardziej kobiecy: stereotypowa lesbijka-butch czy osoba transwestytyczna podwójnej roli w kiecce, szpilkach i makijażu?

Owszem, rozumiem że to taki konkurs miał być nie na serio, ale wyszło, że wywołuje pewne emocje - bo jak oceniać, kto jest bardziej kobiecy od kogoś innego bez zdefiniowania czym kobiecość naprawdę jest?

Czy naprawdę TV musi próbować dorównywać kobietom w kobiecości? W innych kulturach taka osoba była często uważana za posiadającą podwójną naturę - zarówno męską jak i żeńską, dlaczego więc kobieca strona TV miałaby być w czymkolwiek gorsza od kobiecości kobiety? A TS które biorą udział w konkursie? Też mają nadążać za idealną kobiecością cis kobiet, (nawet jeśli nie wyglądową) którą nie wiem jaka z nich reprezentuje?

Więc jak tu ma działać "konkurs na kobiecość"?

zmian: 3, ostatnia: unhandled_exception - 2013.07.08, 23:51
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 06:12
[autor]
@telimena - szczerze? Nie widzę tam kobiecości. Ja widzę tylko umalowanego mężczyznę w wyzywających<żeby nie powiedzieć inaczej> ciuchach   c: Ale to tylko moje zdanie. To prezentowanie dziwności jak już.  
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 06:58
[autor]
jarrel pisze:
To prezentowanie dziwności jak już.  
Więc po co wchodzisz na forum które zrzesza osoby które wg Ciebie prezentują "dziwność"?
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 08:19
[autor]
Cześć :-) Widzę różnorodne opinie. Sama kobiecość to duże i szerokie pojecie żeby, to twardo wypośrodkować :-)
Senk w tym ze wiele osób odczuwa swą kobiecości większym stopniu psychicznie. Znam wiele ładnych dziewczyn, ale jest też wiele genetycznych kobiet i od nie których z nas  są dużo bardziej brzydsze w tego słowa znaczeniu.To może przeprowadzim jakieś głosowanie np: wybory Miss Trans z kryteriami jak np: Miss Polski ?Jak dla was taki pomysł się podoba ? P.S :-)
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 08:51
[autor]
telimena pisze:
na tej stronie maxmodels ,mam ponad 50 zdjęć w większości robione z pomocą stylistów ,wizażystów,fotografów do różnych sesji .więc powiedzcie tak szczerze ,czy jest tam coś co można nazwać prezentowaniem kobiecości ....    Telka.
Bardzo fajne zdjęcia. Profesjonalna sesja zdjęciowa. Bardzo fajnie wyglądasz Telka i tak trzymaj.
Wielki podziw dla Ciebie że nie boisz się (a odwagi też potrzeba) pokazać swoją kobiecość mimo iż jesteś na co dzień normalnym facetem.
I tak jak napisał Ci jeden młody chłopak w komentarzach na tej stronce -dzięki Tobie ten świat jest kolorowy i taki powinien być!
Masz fajną figurkę, nie masz typowo męskich rysów twarzy i na swój wiek prezentujesz się bardzo dobrze.

I o to właśnie chodzi w takich wyborach Miss Trans. Pokazać swoją kobiecość mimo takich a nie innych warunków fizycznych.
Chyba nie wszyscy niestety rozumieją kto to jest transwestyta i przykre jest to że nawet same dziewczyny ts nie wiedzą...
Transwestyta to też kobieta! Taka sama kobieta jak każda inna, i nie gorsza w żaden sposób od genetycznej a już tym bardziej od transseksualnej.
Przecież tożsamość płciowa to jest to co mamy zakodowane w mózgu, w nas.
A to że jedni dokonują ingerencji chirurgicznych i leczenia (transseksualistki) a drudzy nie (transwestyci) nie oznacza że jedna z tych dwóch grup jest gorsza od drugiej.
Jednak chyba wiele osób (zwłaszcza młodych ts piękności) za taką lepszą grupę się uważa.

W wyborach Miss Trans chodzi o to aby jak najlepiej pokazać swoją kobiecość poprzez ruch, ubiór, makijaż, zachowanie adekwatnie do swoich warunków fizycznych.
I tak właśnie w zeszłym roku zasłużenie wygrała Lukrecja, która mimo iż jest transwestytą zaprezentowała się najlepiej.
Na co dzień jest zwykłym normalnym mężczyzną, ma dziecko, nie ukrywa tego. Jest wysoka a potrafiła pomalować się tak i ubrać że nikt kto by ją spotkał na ulicy nie powiedział by że to facet, tylko ludzie zobaczyliby wysoką atrakcyjną kobitkę!
Zaprezentowała się naprawdę świetnie jak na swoje warunki fizyczne i o to w tym właśnie chodzi.
Lukrecja nie podejmowała żadnego leczenia, żadnych ingerencji chirurgicznych, fizycznie jest facetem a zaprezentowała się tak że nie jedna genetyczna kobieta mogłaby się od niej wiele nauczyć w kwestii doboru ubioru i makijażu.

Inaczej by było gdyby na wyborach Miss liczył się tylko wygląd na najbardziej pretty woman, naj slitaśniejszą trans dziewczynę.
Bo jak Lukrecja miałaby sobie poradzić w szrankach z młodymi 20. kilku letnimi trans dziewczynami które są na hormonach i są dzięki temu fajnymi laskami które praktycznie niczym nie różnią się od swoich genetycznych rówieśniczek?
Lukrecja, Telimena czy Zuza nawet by się tam nie pojawiły na tych wyborach bo oczywistym byłoby że jeżeli ktoś ma 190 cm, szerokie ramiona a jeszcze dodatkowo się nie leczy to nie miałby tam nawet czego szukać.
I co roku wybory wygrywałaby jakaś młoda trans dziewczyna która leczy się na hormonach i nie różni się niczym od swoich genetycznych rówieśniczek.
To byłby dopiero festival próżności.
Ale na szczęście tak nie jest.

Wszystkie jesteśmy kobietami, bez względu na to czy jesteśmy w trakcie leczenia, przed, po operacji SRS czy nawet jeśli nie dokonujemy żadnych ingerencji medycznych i chirurgicznych bo tożsamość płciową mamy zapisaną w mózgu a nie w genitaliach, szerokich ramionach i wzroście.
Kobiecość jest w nas! :)

Telimeno, po tych zdjęciach które widziałam, po tym jak widziałam Cię w "dobrych nockach" wnioskuję iż jesteś bardzo kobiecą kobietą. Nie każda cis kobieta potrafi włożyć tyle pracy i wysiłku w każdy detal odnośnie makijażu czy doboru dodatków do ubioru.
Jesteś prawdziwą kobietą i to jest cudowne że nie boisz się tego pokazać mimo iż fizycznie jesteś mężczyzną.
Nie zaprzestawaj tego robić nigdy!
Bądź taka jaka jesteś i nie zrażaj się komentarzami od osób które są po prostu próżne i niezbyt mądre.
Nie zmieniaj się!.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 09:59
[autor]
Cześć :-) ja choć sama jestem TS i znam swą skromności. W całym w swoim rozumieniu podpisuję się pod twoim artykułem, raz ze sama jego forma jest interesująca i posiada duzą głębie :-0 i myśl jest moim zdaniem właściwa :-. Ja sama mogłabym mniej głęboko może to ująć :-). Pozdrawiam ciepło Stasia :-)
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 10:15
[autor]
martyna_1989 pisze: 

[..]Chyba nie wszyscy niestety rozumieją kto to jest transwestyta i przykre jest to że nawet same dziewczyny ts nie wiedzą...
Transwestyta to też kobieta! Taka sama kobieta jak każda inna, i nie gorsza w żaden sposób od genetycznej a już tym bardziej od transseksualnej. [...]
Jednak chyba wiele osób (zwłaszcza młodych ts piękności) za taką lepszą grupę się uważa.[...]

Transwestyta to mężczyzna który czasowo upodabnia się do kobiety w celu uzyskania satysfakcji emocjonalnej i/lub seksualnej. Więc nie mi nie pierdziel Martyna że to kobiety jak każda inna, bo to bzdura.

Poza tym - czyżby zazdrość w kierunku teesek które podejmują się zmiany w młodym wieku? (;

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 10:40
[autor]
a może by tak zapytać TV kim są, zamiast identyfikować kogoś bez zwracania uwagi na opinię tej osoby?

każdy jest tym, kim jest, nie każda osoba TV czuje się kobietą, nie każda czuje się mężczyzną dajcie spokój z tym kategoryzowaniem bo nie ma to sensu

zauważcie że pewnego dnia prawdopodobobnie ktoś wpadnie na pomysł, żeby to wam narzucać swoje zdanie na temat waszej tozsamości i zobaczycie, że to niezbyt miłe uczucie - ale co tu pisać o "moralności Kalego" skoro same tego nie zauważacie (generalnie ten tok myślenia można też zastosować do ts: ts m/k to mężczyzna który trwale upodabnia się do kobiety w celu uzyskania satysfakcji emocjonalnej i/lub seksualnej - seems legit xD)

dawniej kryterium płci było przede wszystkim biologiczne - osoba z w pełni wykształconym organizmem męskim to mężczyzna, z kobiecym to kobieta, a wszystko pomiędzy to hermafrodytyzm; problem pojawił się gdy osoby o prawiłowo wykształconym organizmie jednej płci poczuwały się do przynależności do płci przeciwnej - można dać takim osobom (nam) prawo do samodefiniowania się albo traktować jak wariatów

którą wersję wolicie - wasz wybór

ale jeśli wybierze się to pierwsze podejście i uzna, że płeć to pewna idea, którą każdy ma prawo konstruować dla siebie i wyrażać po swojemu, okazuje się, że jest tyle kobiecości ile kobiet i tyle męskości ile mężczyzn i niekoniecznie musi się to pokrywać z przyjętym w naszej kulturze obrazem co jest męskie a co kobiece

kobiecość TV jest inna ale w niczym nie jest gorsza od kobiecości cis kobiety ponieważ nie ma tutaj żadnego zewnętrznego i obiektywnego kryterium wartościującego - rozumiecie?

tylko nie widzę sensu robienia konkursu polegającego na odgrywaniu "kobiecości" skoro tutaj nie ma ona żadnego związku ani z biologią, ani z samoidentyfikacją uczestników? (1 miss trans obraża się za mylenie go z kobietą)
zmian: 11, ostatnia: freja - 2013.07.09, 13:21
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 12:29
[autor]
W wyborach Miss Trans chodzi o to aby jak najlepiej pokazać swoją kobiecość poprzez ruch, ubiór, makijaż, zachowanie adekwatnie do swoich warunków fizycznych.

Większość moich koleżanek zostałoby uznanych zapewne za nie dość "kobiece" dla tego konkursu.

Dlaczego organizacja queerowa wspiera tworzenie schematu kobiecości który wziął się m.in. z męskich fantazji na temat kobiecości i jest kobietom narzucany z zewnątrz? (czyżby dlatego, że społecznie uznany schemat kobiecości gdy jest odgrywany przez mężczyzn nie jest już zły, dlatego że im kultura nakazuje im coś odwrotnego?)

zmian: 3, ostatnia: unhandled_exception - 2013.07.09, 12:32
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 13:13
[autor]
jarrel pisze:
martyna_1989 pisze: 

[..]Chyba nie wszyscy niestety rozumieją kto to jest transwestyta i przykre jest to że nawet same dziewczyny ts nie wiedzą...
Transwestyta to też kobieta! Taka sama kobieta jak każda inna, i nie gorsza w żaden sposób od genetycznej a już tym bardziej od transseksualnej. [...]
Jednak chyba wiele osób (zwłaszcza młodych ts piękności) za taką lepszą grupę się uważa.[...]

Transwestyta to mężczyzna który czasowo upodabnia się do kobiety w celu uzyskania satysfakcji emocjonalnej i/lub seksualnej. Więc nie mi nie pierdziel Martyna że to kobiety jak każda inna, bo to bzdura.

Do Ciebie to ja już nawet nie chcę nic "pierdzielić" po tym jak napisałeś że Telimena prezentuje dziwaczność. Sorry ale jak ktoś w mojej obecności obraża inną osobę i sprawia jej tym ogromną przykrość to wg mnie to zwykły drań i świnia.

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 13:20
[autor]
jarrel pisze:
martyna_1989 pisze: 

Z tym jednym się zgodzę ale napisałeś to tak jakby to było żywcem wzięte metodą "kopiuj-wklej" z jakiejś wikipedii.
Tak, są mężczyznami i tylko od czasu do czasu chcą się poczuć kobieco. Wcale też nie chcą i nie zamierzają nigdy podejmować żadnych ingerencji medycznych.
A to ile z nich czuje się tak naprawdę kobietami w ciele mężczyzn to już oczywiście jest ich sprawa i ja przecież sama też nie wiem.
Wiem jednak że wiele trans tv są kobietami jednak po prostu nie zdecydowały się nigdy na pełną przemianę ponieważ nie miała na to specjalnych warunków, możliwości itp.
I to dla mnie też są prawdziwe kobiety.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 13:26
[autor]
jarrel pisze:
martyna_1989 pisze: 

Jednak chyba wiele osób (zwłaszcza młodych ts piękności) za taką lepszą grupę się uważa.[...].

Poza tym - czyżby zazdrość w kierunku teesek które podejmują się zmiany w młodym wieku? (;

Zazdrość? Jaka zazdrość?
Niektóre a może nawet większość z nich nie czuje żadnej zazdrości mój Drogi. Dlatego że większość z transwestytów na co dzień funkcjonuje jako normalni mężczyźni i nie zamierzają dokonywać żadnego leczenia hormonalnego ani już tym bardziej zmieniać płci metrykalnej.
Zależy im tylko na tym aby od czasu do czasu pokazać swoją kobiecą stronę i jeżeli jest okazja do tego jak np konkurs Miss Trans to warto to pokazać.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 13:50
[autor]

martyna_1989 sama sobie przeczysz co 2 post, weź to ogarnij jakoś

a zwracanie się do jarrel w męskiej formie to chwyt poniżej wszelkiej krytyki - z jednej strony uważasz TV za Prawdziwe Kobiety, ale komuś innemu prawa tego odmawiasz bo po prostu się z tobą nie zgadza?

LOL

zmian: 2, ostatnia: unhandled_exception - 2013.07.09, 13:52
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 13:52
[autor]
Tak sobie myślę ,że właściwie to każda osoba wypowiadająca się tutaj ma swoją rację .....ktoś pisze że to może prezentowanie dziwności ...ja myślę że może inności też ,zapewne każda osoba "nienormatywna" odbijająca się od przyjętych powszechnie schematów ,ma swój sposób na swoją inność i inaczej to widzi ,ale jednak wszystkie ,czy wszyscy jesteśmy w wąskiej grupie spod znaku trans...i stanowimy jakiś mały procent w całości i zawsze będą nas postrzegać jako 'innych" nawet ze względu na to że ta "większość" nawet nie zada sobie trudu aby się z tematem zapoznać  i ważne jest abyśmy znajdowały (li) zrozumienie przynajmniej w naszym otoczeniu bo mamy więcej wiedzy na te tematy i doświadczamy co to znaczy - uprzedzenie ,nietolerancja ,a często wręcz niczym nie uzasadniona agresja.
Sama idea konkursu miss to jest może taki sposób na zaprezentowanie się otoczeniu i nie ważna jest tak bardzo rywalizacja ,czy przyznawane tytuły ,bardziej chodzi o prezentowanie tej inności .a może wręcz dziwności ,aby cokolwiek przekazać na "zewnątrz"  ...że osoby trans istnieją na prawdę że nie są to kosmici z innej planety i mają swoje nie łatwe często życie tu ,właśnie pośród nas ...może dobrym sposobem była była by np.....nie idea konkursu ,a forma prezentacji tej inności w wykonaniu osób trans ....ale powiedzcie ile z nas właśnie zechce wyjść poza ten zamknięty krąg i przekazać coś dla tych co nic na ten temat nie wiedzą? ....a bez tego próżno czekać na akceptacje ,zrozumienie itp.  Pozdrawiam wszystkich "zaczarowana" inna ,dziwna Telka.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 14:04
[autor]

wyjechalam do pracy, nie bylam tu od pewnego czasu, i taaaka niespodzianka. Oczywiscie dyskusja wre, az milo.

jarrel

facet, o ktorym piszesz, nie ma nic wspolnego z TV, to transwestytyzm fetyszystyczny, nawet tutaj, na glownej stronie, jest regolka, nie trzeba szukac w Wikipedii. I twoje slowa obrazaja, bo ja poczulabym sie obrazona jeszcze niedawno, gdy bylam na etapie TV. TV, czyli transwestytyzm podwojnej roli nie ma NIC wspolnego z popedem seksualnym. Wiem cos o tym, bo sama gonie odczuwalam. teraz jestem ts, caly czas emocjonalnie jestem kobieta,tylko swiadomie uzywam mego meskiego ciala, bo tak dyktuja mi warunki zewnetrzne, w ktorych funkcjonuje. A takze nie odczuwam potrzeby zmian w ciele, wustarczy mi zmiana w psychice. I co, zabronicie mi !? mam to gdzies, co inni sadza. Dla mnie wszystkie regolki mozna wsadzic gdzies. One nie okesla tego, kim jestesmy, bo tylko my sami mozemy to zrobic i nikomu nic do tego. Wygladam jak wygladam i nikt nie odbierze mi prawa do glosnego mowienia, ze jestem kobieta. I powiem to ponownie za rok na scenie, albo obok, podczas kolejnej edycji konkursu. I mozecie byc pewni, ze bede wygladala tak samo, tylko o rok starsza, ale na pewno nie bedzie zadnych zmian fizycznych (sorry za pisownie-pisze na niemieckiej klawiaturze z niemieckim jezykiem). 

Na koniec gorace podziekowana za wszystkie cieple slowa, ktre pojawiaja sie w niektorych wypowiedziach, zwlaszcza pod adresem Zuzy i Telimeny oraz moim. Trzy kompletnie rozne osoby, a jakze czesto wrzucane do jednego wora. To zostawie bez komentarza. Milego popoludnia

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 14:23
[autor]
Nie chcę nic wam pisać na tym Forum ale chcę was o jedno poprosić są mi potrzbne jakieś linki lub wiadomości na temat Feminizacji Twarzy gdzie można je zronbić i za ile najlepiej w języku polskim i dam wam spokój ...
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 14:32
[autor]
unhandled_exception pisze:
acanie się do jarrel w męskiej formie to chwyt poniżej wszelkiej krytyki - z jednej strony uważasz TV za Prawdziwe Kobiety, ale komuś innemu prawa tego odmawiasz bo po prostu się z tobą nie zgadza?

LOL

Nick Jarrel skojarzył mi się z męskim imieniem, myślałam więc że to jeden z naszych chłopaków. Za tą pomyłkę Bardzo więc przepraszam ale myślałam że Jarrel to forma męska.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 14:43
[autor]
Ja bym tak chciala zmieniac sobie pschike wtedy nie musiala bym sie meczyc z tym calym transeksualizmem byla bym szczesliwym facetem z zona gromadka dzieci moze mi ktos zdradzi jak modyfikowac cos czego  nie da sie zmienic  widocznie Lukrecja dokonala przelomu wow polacy sa zdolni.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 14:43
[autor]
xxnatusia81xx pisze:
Nie chcę nic wam pisać na tym Forum ale chcę was o jedno poprosić są mi potrzbne jakieś linki lub wiadomości na temat Feminizacji Twarzy gdzie można je zronbić i za ile najlepiej w języku polskim i dam wam spokój ...
Co do feminizacji twarzy to są to bardzo drogie operacje.
Operacje FFS czyli Face Feminisation Surgery wykonują chirurdzy w Stanach, Meksyku, Argentynie czy Tajlandii ale są to duże koszta.
Zależy co kto ma i ile do zrobienia, ceny są różne jedni płacą 20 drudzy 30 tys ale dolarów. Do tego dochodzą nie małe koszty przelotu i pobytu.
Tanio jest podobno u dr Cardenasa w Meksyku.
Oczywiście strony są raczej po angielsku i francusku, u Cardenasa jest po hiszpańsku więc ja mogę pomóc jakby coś przetłumaczyć.

Za wiele Ci w tej materii i tak nie powiem bo ja sama nigdy żadnych operacji nie robiłam, nawet hormonów nie przyjmuję. ;p
Na twoim miejscu po prostu tutaj w Polsce przeszłabym się do jednej z bardziej znanych klinik które wykonują takie operacje i popytała co oni mogliby zrobić z twarzą i za ile oczywiście. :D
W Polsce ostatnio popularny jest dr Szczyt, Sankowski, może warto wybrać się do nich najpierw na jakąś konsultację a nie od razu szukać za granicą i w dodatku w językach których się nie zna. :)
No ja bym na twoim miejscu tak zrobiła.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 14:53
[autor]
niunia28 pisze:
Ja bym tak chciala zmieniac sobie pschike wtedy nie musiala bym sie meczyc z tym calym transeksualizmem byla bym szczesliwym facetem z zona gromadka dzieci moze mi ktos zdradzi jak modyfikowac cos czego  nie da sie zmienic  widocznie Lukrecja dokonala przelomu wow polacy sa zdolni.
Ręce mi opadają jak czytam coś takiego...

Czy Lukrecja napisała w którymś postów że zmieniła sobie psychikę? O czym ty piszesz dziewczyno?!
To jest Jej sprawa kim jest, jakie ma ciało i z jaką płcią się utożsamia.
Lukrecja napisała że jest kobietą i że nie zamierza dokonywać żadnych ingerencji na swoim ciele i co przeszkadza Ci to? A pewnie wg Ciebie skoro Lukrecja jest kobietą to powinna od razu zacząć leczenie i zbierać kasę na wytworzenie pochwy i powiększenie piersi?
Co ma fizyczność do tożsamości płciowej?
Jak mi to wytłumaczysz jakoś sensownie to Ci może rację przyznam ale na razie to zachowujesz się jak jakaś trans hejterka.
Jest kobietą, a to co ma między nogami to jest Jej sprawa.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 14:55
[autor]
lukrecja pisze:
[..]I twoje slowa obrazaja, bo ja poczulabym sie obrazona jeszcze niedawno, gdy bylam na etapie TV. TV, czyli transwestytyzm podwojnej roli nie ma NIC wspolnego z popedem seksualnym. Wiem cos o tym, bo sama gonie odczuwalam. teraz jestem ts, caly czas emocjonalnie jestem kobieta,tylko swiadomie uzywam mego meskiego ciala, bo tak dyktuja mi warunki zewnetrzne, w ktorych funkcjonuje. A takze nie odczuwam potrzeby zmian w ciele, wustarczy mi zmiana w psychice. [..]
DA SIE ZMIENIC Z TV NA TS, O K**WA, TEZ CHCE!! :OOOOO
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 15:02
[autor]
2 ostrzezenie, musze byc grzeczniejsza :C
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 15:21
[autor]
jarrel pisze:
lukrecja pisze:
[..]I twoje slowa obrazaja, bo ja poczulabym sie obrazona jeszcze niedawno, gdy bylam na etapie TV. TV, czyli transwestytyzm podwojnej roli nie ma NIC wspolnego z popedem seksualnym. Wiem cos o tym, bo sama gonie odczuwalam. teraz jestem ts, caly czas emocjonalnie jestem kobieta,tylko swiadomie uzywam mego meskiego ciala, bo tak dyktuja mi warunki zewnetrzne, w ktorych funkcjonuje. A takze nie odczuwam potrzeby zmian w ciele, wustarczy mi zmiana w psychice. [..]
Ale Wy jesteście okropni, na prawdę, brak słów. ;/

Nie widzę nic dziwnego w tym co napisała Lukrecja, nawet Ją rozumiem bo ja mam podobną sytuację.
U mnie było tak że zawsze zamiast uważać siebie za ts to ja byłam przekonana że jestem gejem. I tak jako gej funkcjonowałam, nawet tak też poznawałam chłopaków i spotykałam się z nimi a o transseksualizmie nie zdawałam sobie sprawy.
Jednak zawsze mi coś nie pasowało, nie interesował mnie sex z chłopakami wówczas gdy sama byłam chłopakiem.
W ciągu tygodnia rzuciłam studia, zaczęłam siedzieć w domu, zerwałam wszystkie kontakty ze znajomymi i wpadłam w depresję, dopiero jak zaczęłam chodzić do psychiatry i psychologów to tam dowiedziałam się że nie jestem gejem tylko kobietą transseksualną.
Sama byłam zawsze święcie przekonana iż jestem gejem tylko takim bardzo bardzo kobiecym i tak się nazywałam i identyfikowałam.
Później kiedy miałam depresję i siedziałam w domu przez ok. 330 dni a 30 razy około wyszłam w ciągu roku na jakieś wizyty u lekarzy to wtedy już uważałam siebie za wariatkę i za szaleńca.
Dopiero wizyty u psychologów uświadomiły mi kim jestem a sama się nawet pytałam czy aby nie jestem czubkiem i na silę wolałam aby wyszło na to iż jestem chora psychicznie niż że jestem trans.

Teraz doskonale rozumiem Lukrecję. Jest ts, jest kobietą ale funkcjonuje jako mężczyzna bo tego wymaga od niej otoczenie.
Ja także mimo iż wiem już kim jestem to wciąż muszę funkcjonować jako chłopak bo na tą całą przemianę muszę sobie sama zarobić.
Nawet nie mam okazji do tego aby ubrać się jak kobieta i trochę tak funkcjonować bo mieszkam na wsi a w domu tez nie mogę bo rodzinka mnie nie akceptuje.

Tak więc rozumiem że Jej jest przykro jak coś takiego czytam. Mnie jest bo jestem kobietą transseksualną a to jakie mam ciało, że się nie leczę to chyba nie powinno mieć znaczenia.

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 15:25
[autor]
Ja bym tak chciala zmieniac sobie pschike wtedy nie musiala bym sie meczyc z tym calym transeksualizmem byla bym szczesliwym facetem z zona gromadka dzieci moze mi ktos zdradzi jak modyfikowac cos czego nie da sie zmienic

Jeśli chcesz to możesz, nic cię nie zatrzymuje.

Jak ja nie lubię męczenniczek i męczenników TS...

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 15:31
[autor]
jarrel pisze:
lukrecja pisze:
Lukrecja od zawsze była ts kobietą i nikt Jej tożsamości nie zmienił a e wcześniej funkcjonowała jako tv i tak się czuła, nie widzę w tym nic sprzecznego.
Wiele osób potrzebuje więcej czasu na odkrycie samego siebie i odkrycie swojej tożsamości.
Wedle mnie to człowiek poznaje samego siebie przez całe życie tak samo jak uczy się na swych błędach przez całe życie.

Ja też jestem trans kobietą i zawsze byłam ts ale wcześniej o tym nie zdawałam sobie sprawy. Potrzebowałam więcej czasu aby sobie to uświadomić i zrozumieć, wcześniej byłam gejem, tak się identyfikowałam i tak żyłam i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.
Nawet psycholodzy i psychiatra u których chodziłam na wizyty też mówili mi że po prostu potrzebowałam więcej czasu aby tak naprawdę lepiej poznać siebie.

A to że byłam gejem to się tego nie wstydzę i tak też mówię że byłam nim bo tak żyłam i tak się czułam a teraz jestem ts kobietą i możecie mnie sobie nazywać jak chcecie dla mnie to już bez znaczenia.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 15:33
[autor]
jarrel pisze:
2 ostrzezenie, musze byc grzeczniejsza :C
Co jak co ale Ci się należało. ;p
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 16:26
[autor]
Czy można by było z kimś kto jest po sadownej zmianie płci porozmawiać o sprawach prywatnych m/k to jest moje gg 11560499 PILNE.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 19:16
[autor]
Niedawno z ciekawości zrobiłam sobie "test na płeć" (SAGE) i bardzo mi utkwiło w pamięci mniej więcej takie pytanie na początku testu: "Gdyby istniał lek, który z miejsca pozwoliłby ci poczuć się na miejscu w swoim ciele, pozbyć się swojego konfliktu, czy zdecydował(a)byś się go wziąć?". Odpowiedzi od "Jasne! Szczęście w pigułce" do "Nie ma mowy! Nie był(a)bym SOBĄ!!" - ja udzieliłam tej ostatniej. I powiem tyle, że choć nie jestem osobą trans, to wiem dość dobrze, jak to jest walczyć z jakimś niechcianym pragnieniem - i w zupełnej rozpaczy dojść w końcu do momentu, w którym mówi się sobie: nie, ja nie chcę utracić mojego pragnienia, czuję, że stałabym się przez to uboższa!
Ale to już raczej zdecydowanie wychodzi poza granice tego wątku.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 22:11
[autor]
Lukrecja:
facet, o ktorym piszesz, nie ma nic wspolnego z TV, to transwestytyzm fetyszystyczny,

Yyy... to transwestytę fetyszystycznego nie można określać skrótem TV?? chyba już nawet ja zaczynam się gubić...
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 22:29
[autor]
wendigo pisze:
Lukrecja:
facet, o ktorym piszesz, nie ma nic wspolnego z TV, to transwestytyzm fetyszystyczny,

Yyy... to transwestytę fetyszystycznego nie można określać skrótem TV?? chyba już nawet ja zaczynam się gubić...
Oczywiście, że nie, skracamy do TVF jak Telewizja Familijna
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.09, 23:12
[autor]
Postanowiłem się wypowiedzieć i przedstawić dwie opinie: moją(jestem że tak powiem osobą "z branży") i innej Osoby, nie mającej z branżą nic wspólnego(poza mną). Tym nie mniej jest to Osoba bardzo otwarta, tolerancyjna i tak dalej - w teorii dobry odbiorca medialnego aspektu imprezy.

Oto cytat i odpowiedź na luźne pytanie "co sądzisz" odnośnie konkursu miss trans i linka z fotkami zarzuconego przez Telimenę:
"Uważam, że jednak nie powinno się to odbywać w tej formie, no bo jaki to ma cel? Wybieranie najładniejszej z najbrzydszych? Kurcze jest tyle innych konkursów, nie mogą sobie zorganizować nie wiem hmm... o, konkurs na najładniejszy makijaż albo najładniej pomalowane paznokcie. Taki konkurs oceniający zdolności jakie nabyły w takich typowo kobiecych czynnościach. Natomiast takie pindrzenie się do kamery jak się nie ma co pokazywać komicznie wygląda i nie wpływa na wizerunek/postrzeganie (przez innych ludzi) tych osób tak jakby sobie tego życzyły."

Natomiast moja opinia jest taka: kobiecość to bardzo rozległe pojęcie i niekoniecznie leży ono w makijażu(mocnym) czy w wyzywających strojach lub tak drastycznie komicznych obrazach jak umięśniona, rozbudowana persona w sukieneczce królowej śniegu. Dodam, że nie chcę nikogo urazić - w moim przekonianiu nie można nikomu zabronić takich poczynań, (bo skoro czyni tę osobę szczęśliwą i nie krzywdzi się przy tym osób trzecich) to jest okej. Problem leży w stronie medialnej, po stronie potencjalnego odbiorcy, który niekoniecznie wszystko zrozumie. Może też prowadzić do niepotrzebnego rozdmuchiwania tematu w mediach w stronę niekorzystną dla mniejszości w tym kraju. Ciężką pigułką do przełknięcia jest też sama nazwa konkursu i dość niejasne kryteria: skoro nie wygląd, nie sukienka to czym jest ta(najczęściej używane słowo w tym temacie) kobiecość o której piszecie?
Przykładowo mogę stwierdzić czym ona jest dla mnie. Jest to sposób poruszania się, sposób wstawania i siadania, chodzenia, gestykulacja(nawet jej najdrobniejsze szczegóły). Jest to reakcja na różne bodźce i zjawiska(taka najpierwotniejsza). Jest to pewne zrozumienie, ciepło, umiejętność przewidywania pewnych zjawisk(zwany dalej kobiecą intuicją). W skrócie: szereg rzeczy które po prostu są i nie podlegają procesowi "nauki"(dodam, że próbowałem ale bezskutecznie - nie rodząc się z tym tego nie ma i już).
Z cech fizycznych kobiecość przywodzi zwykle na myśl pewną "filigranowość" choć niekoniecznie. Jest powiedzenie "chłop jak dąb" i jest jego druga wersja, po prostu "baba". Trudno powiedzieć kobiecie z wielkim biustem, pokaźną tylnią częścią ciała i gromadką dzieci(zwykle taką, że można zrobić z niej drużynę piłkarską na małej wsi), że nie jest kobieca ;) Dla mężczyzny fizycznie kobiecym będą stereotypowo biust, pupa, nogi a stopniowanie i inne przymioty będą zależne od jego gustu i preferencji. Dodajmy, że media też je kształtują... no i inne kobiety.

Natomiast sam proces crossdressingu to bardziej zabawa, rodzaj aktorstwa na jedną(czy dam więcej) noc. Nie sądze, że można w ten sposób ocenić kto ma więcej pierwiastków kobiecości bo i jak? Zasłanianie się tolerancją i tym, że nie mamy wpływu na wygląd mnie nie przekonuje. Konkurs to konkurs. Jak dam książke do druku to każdy ma prawo ją ocenić - tak samo jest z ogólną prezencją, czy jak wolicie "kobiecością". Nie widziałem wszystkich osób startujących, ale tym które zobaczyłem na pewno nie przyznałbym wyróżnienia w kobiecości. Z pewnością jest to dla nich przeżycie pozytywne, dawka emocji i tak dalej(w końcu o to robią co robią). Niektóre "propozycje kreacji" są dla mnie ciężkostrawne ale nie użyłbym negatywnych słów lub takich, które mogą sprawić ból. Moje zdanie jest takie, że zabawa zabawą i to okej tylko co do mediów: to raczej nie jest Wam potrzebne i sądze, że może tylko negatywnie wpłynąć na poszczególne jednostki(które dokonują w ten sposób coming outu). Nie sądzę też, że dobrze to wpływa na wizerunek osób(publicznych) ts.

PS aha zapomniałem - jest też coś co mnie odrzuca, nastawia skrajnie negatywnie - wszelkie zdjęcia "pseudoerotyczne" + elementy ubioru pasujące do takiego opisu. Nie wygląda to za dobrze i własnie na tej podstawie odbiorca może wnioskować "oho, toż to zboczone/zboczenie". 

zmian: 1, ostatnia: itsme_a - 2013.07.09, 23:19
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 09:54
[autor]

Moim zdaniem kobiecość to rzeczy wyuczone tak samo jak męskość, dzieci tych zachowań uczą się w ciągu życia (małe dzieci nie mają takich płciowych zachowań jak dorośli) i ja się ich wyuczyłam - przed zmianą nie zachowywałam się jak kobieta tylko tak bezpłciowo, bo uczenie się męskości mi nie szło. Myślę, że po prostu gdy ktoś ma inne poczucie płci niż zachowania których próbuje się nauczyć to może mu przychodzić trudno, bo nie daje mu to żadnej satysfakcji. W głębi duszy u mnie zawsze był mocny bunt przeciwko kulturowo męskim zachowaniom które nie byly zgodne ze mną i moim postrzeganiem siebie - nie będę przecież używać kodu kulturowego żeby przekazać innym wokół mnie, że nie jestem taka, jaka naprawdę jestem i chcę być odbierana.

Kobiecości też nie wszystkie aspekty pasują do mnie dlatego nie lubię gdy ktoś robi z tego wyścig - to jest bardziej, to jest mniej kobiece, etc.. Owszem można pobawić się w przebieranie i oddawanie pewnego stereotypu jeśli ktoś chce ale nie nazywajmy tego prawdziwą kobiecością, to co najwyżej JEDNA z jej form.

zmian: 3, ostatnia: unhandled_exception - 2013.07.10, 10:04
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 12:42
[autor]
To których aspektów kobiecości da się nauczyć? Nie mówmy tu o czynnościach.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 13:11
[autor]
A to czemu mój post jest usunięty? (: Telimena zaczęła sie wstydzić swojej kobiecości? Przecież to ogólnodostępny profil który mozna łatwo wyszukać w google, so?
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 13:55
[autor]
itsme_a pisze:
To których aspektów kobiecości da się nauczyć?
Głosu, sposobu poruszania, doboru ciuchów i robienia makijażu, sposobu prowadzenia flirtu. Można wyćwiczyć nadmobilność stawów, nauczyć się chodzenia w szpilkach itp.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 14:08
[autor]
jarrel pisze:
A to czemu mój post jest usunięty? (: Telimena zaczęła sie wstydzić swojej kobiecości? Przecież to ogólnodostępny profil który mozna łatwo wyszukać w google, so?

Ja go usunąłem. Bo jesteś trollem, przychodzisz tutaj obrażać niektórych z nas, a to co znalazło się w tym wpisie, było wyjątkowo tandetne. To już nie był flejm tylko hejt, a ja nie zgadzam się na hejtowanie innych w tym miejscu.

Jeżeli będziesz kontynuowała wypowiedzi na prezentowanym już poziomie, szybko zapracujesz na bana.

zmian: 1, ostatnia: julita_borowska - 2013.07.10, 18:41
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 14:20
[autor]
marcin pisze:
(...) będziesz kontynuowała wypowiedzi na prezentowanym już poziomie, szybko zapracujesz na bana.

Wiem, że pewnie literówka i się czepiam ale jednak co by jarrel nie zrobiła wciąż określa się jako m/k.

Pozdrowionka
zmian: 1, ostatnia: veronique - 2013.07.10, 14:20
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 14:57
[autor]
czym jest transpłciowośćtranspłciowość transseksualizm
Związana z głębokim dyskomfortem emocjonalnym rozbieżność pomiędzy posiadaną płcią fizyczną a odczuwaną płcią psychiczną.
transgenderyzm
Forma pośrednia pomiędzy transseksualizmem a transwestytyzmem, charakteryzująca się brakiem jednoznacznie odczuwanej płci psychicznej.
transwestytyzm (typu podwójnej roli)
Potrzeba czasowego przyjmowania roli płci przeciwnej połączonego z ubieraniem jej strojów celem uzyskania emocjonalnej satysfakcji, bez pragnienia trwałej zmiany płci. Nie posiada podłoża seksualnego

* Przedstawiony podział ma charakter orientacyjny. Ścisła klasyfikacja danej osoby do konkretnej grupy może nie być w praktyce wykonalna.

Transwestyta fetyszystyczny
przebiera się w celach erotycznych, tzn. przebranie się w strój płci przeciwnej samo w sobie jest dlań fetyszem, przy czym ktoś, kto tylko zakłada same np. pończochy czy majtki nie jest - wbrew pozorom - transwestytą, a jedynie fetyszystą pończoch itd. Nie ma jakiejś jasno określonej granicy między fetyszyzmem poszczególnych części garderoby a transwestytyzmem fetyszystycznym, ale intuicyjnie można przyjąć, że transwestytyzm (fetyszystyczny) zaczyna się od momentu, gdy ów ktoś dąży do uzyskania względnie "całościowego" wizerunku (albo chociaż od szyi w dół).

dla odróżnienia

TV transwestyta

TF transwestytyzm fetyszystyczny

Skoro dla wielu tak ważne są te określenia, to je chociaż poznajcie.

Poza tym, tak łatwo krytykować. Ma ktoś z Was pojęcie, jaki trud organizacyjny ponosi ta newielka grupka entuzjastów, którzy chcą nam dać szansę poczucia się tym, kim pragniemy. I robia to ZA DARMO. Skoro tylu z Was wie, jak to powinno wyglądać, prosze bardzo, macie pole do popisu. Przyłączcie się do organizatorów i zróbcie. Nie mówcie, jak mają to zrobić organizatorzy, tylko zróbcie sami. Zorganizujcie obóz szkoleniowy dla uczestniczek z nauką makijazu, sstylizacji, sposobów poruszania się, gestykulacji. I potem wybierzcie tą, która najlepiej się zaprezentuje w danych konkurencjach. Oczywiście znajdzcie sponsorów, którzy to sfinansują i zapewnią dojazd kandydatkom. A potem możecie krytykować do woli. I nadal nie miałam okazji z prawie nikim stąd zamienić w cztery oczy choćby paru słów, a nadal autorytatwnie co niektórzy wiedzą lepiej ode mnie, kim jestem. Czy ktoś z Was siedzi w moim mózgu ? Nie sądzę. Bardzo przyjemnie czyta mi sie wypowiedzi Martyny, bo Ona pokazuje, że rozumie mnie, a to świadczy o tym, że jest to możliwe, trzeba tylko chcieć. Mam nadzieję, że uda mi ssię kiedys z Tobą, Martna, spotkać i podziękować.

Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 15:27
[autor]
Mnie osobiście denerwują wszelakie metki,( metki lubie ale tylko w markowych ubraniach :P ) nie lubię generalizowania, że ts powinien być taki a taki, że tv to taki a taki człek etc. często widzę wśród ludzi niestety wśród trans też że wielu lubi poczuć się lepszym od innych, "bo ja jestem transseksualistką z wymienionym dowodem, jestem Jolanta a Roman to umarł" dla mnie nie ma znaczenie kim się ktoś tytułuje, liczy się jakim jest człowiekiem i co swoją postawą prezentuje, nieważne co mam wpisane w diagnozie psychiatrycznej czy psychologicznej, nie ważne że jestem hermafrodytą/transseksualistką/transwestytą czy jeszcze kimś innym nie ważne że mam kariotyp XXY,XX,XY,X0,XXXY czuje się kobietą i czy to potwierdzają badania psychologiczne/psychiatryczne czy dowód żeński jakie ma znaczenie? Uważam że wszyscy jesteśmy równi, i nie mam prawa oceniać czy osoby biorące udzial w konkursie trans są kobiece czy nie bo i mnie nikt nie ma prawa oceniac, a już na pewno nie ma prawa oceniać widz sprzed kompa, bo mnie nie zna i nie wie jaka jestem. Pozory mylą i tyle.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 15:43
[autor]
Hej Jarrel - a w żadnym wypadku ,ani Telimena się nie wstydzi ,ani się na nikogo nie obraża ,a niby dlaczego ,ja już to wszystko przeszłam ,jestem jaka jestem ,jednym się podoba innym nie i tak ma być ,musi być ta różnica ,ta różnorodność ,jedno wiem na pewno - że warto być sobą , a drugie to że warto zawsze coś robić ,przekazywać ,nie zamykać się w sobie .Pozdrawiam wszystkich - Telka.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.10, 20:53
[autor]
Veronique:
Oczywiście, że nie, skracamy do TVF jak Telewizja Familijna

Haha, no to wszystko wyjaśnia :D

itsme_a:
 Nie widziałem wszystkich osób startujących, ale tym które zobaczyłem na pewno nie przyznałbym wyróżnienia w kobiecości.

No to chyba trochę sam sobie przeczysz. Bo co widziałeś? Zdjęcia? No to chyba gestów, o których piszesz wcześniej na zdjęciach nie zobaczysz, więc i nie ocenisz kobiecości.

itsme_a:
 tylko co do mediów: to raczej nie jest Wam potrzebne i sądze, że może tylko negatywnie wpłynąć na poszczególne jednostki(które dokonują w ten sposób coming outu). Nie sądzę też, że dobrze to wpływa na wizerunek osób(publicznych) ts.

Ale jakie tam media, gdyby o tych wyborach Miss Trans mówili w dzienniku o 19:30 albo przynajmniej w Faktach, to można powiedzieć - no media :D a przecież nikt o tym nie mówi...
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.11, 08:57
[autor]
telimena pisze:
Hej Jarrel - a w żadnym wypadku ,ani Telimena się nie wstydzi ,ani się na nikogo nie obraża ,a niby dlaczego ,ja już to wszystko przeszłam ,jestem jaka jestem ,jednym się podoba innym nie i tak ma być ,musi być ta różnica ,ta różnorodność ,jedno wiem na pewno - że warto być sobą , a drugie to że warto zawsze coś robić ,przekazywać ,nie zamykać się w sobie .Pozdrawiam wszystkich - Telka.
Nie zamykaj się w sobie. Masz prawo pokazywać to jaka jesteś.
I oczywiście tak jak napisałaś jednym się to może podobać a drugim nie, ale nikt nie powinien Cię za to obrażać i sprawiać Ci przykrości.
Wiem że jak Jarrel napisała że wg niej prezentujesz dziwność to pewnie zrobiło Ci się przykro, nawet mnie było przykro.
I nią (Jarrel) oraz pozostałymi nie powinnaś się przejmować, oni tylko pokazują jakimi są ludźmi.

Najbardziej kuriozalne w tej całej sytuacji jest to że osoby transseksualne które same oczekują akceptacji, same byłyby mocno obrażane gdyby się przyznały do tego kim są w swoim otoczeniu potrafią tutaj na tym forum krytykować i obrażać inne osoby które oczekują akceptacji...

Ludzie którzy czują się na tyle pewnie w jakimś gronie aby móc krytykować i sprawiać tym samym wielką przykrość innym ludziom to gorzej niż największe chamy i głupki.
Bo chamy i głupki to obrażają innych ludzi bo sami są półgłówkami i półinteligentami ale jeśli robią to osoby poniekąd "tolerancyjne" i "oczytane w temacie" i robią to świadomie to to jest największe świństwo jakie może być.
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.11, 09:07
[autor]
lukrecja pisze:
Bardzo przyjemnie czyta mi sie wypowiedzi Martyny, bo Ona pokazuje, że rozumie mnie, a to świadczy o tym, że jest to możliwe, trzeba tylko chcieć. Mam nadzieję, że uda mi ssię kiedys z Tobą, Martna, spotkać i podziękować.
Nie musisz za nic dziękować ja akurat w tym wątku przedstawiam swoje opinie na ten temat.
Może być tak że np w innym temacie będziemy się ostro i zaciekle żarły bo będziemy mieć odmienne poglądy na dany temat. :)
Ale od tego jest to forum, każdy powinien się wypowiedzieć niezależnie jaki ma pogląd, no chyba że zaczyna obrażać jawnie innych ludzi. :/

Będziemy mogły się spotkać, Wrocław to jest największe miasto gdzie czasem bywam.
Jednak jeśli kiedyś byłoby organizowane spotkanie w fajnym gronie dla osób niezależnie czy to ts tv to wtedy nawet do innego miasta z chęcią się przejadę i poznam innych ludzi. :)
zmian: 1, ostatnia: martyna_1989 - 2013.07.11, 09:08
Re: Miss Trans 2013 oczyma Lukrecji 2013.07.18, 17:26
[autor]

krótki fragment zawierający materiał zrealizowany podczas tegorocznych wyborów Miss Trans.

http://lukrecjatv.wix.com/lukrecjakowalska#!publikacje/vstc3=page-5

miłego oglądania 
na górę strony  

forum / dział

kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
fundacja na rzecz osób transpłciowych

login

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj