II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012

liczba postów: 50
UWAGA: Forum Trans-Fuzji zostało zamknięte. Tworzenie i edycja postów nie są już możliwe.

Wszystkich forumowiczów zapraszamy pod nowy adres: http://transpomoc.pl
do naszego własnego, społecznościowego, Wolnego Forum Transowego.

Zawartośc starego forum zostanie zapisana i przeniesiona w nowe miejsce w postaci archiwum.

na dół strony  
II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012
zobacz komentowany artykuł
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.06, 22:55
[autor]
dla mnie to była świetna okazja aby pobyć sobą ....dziękuję organizatorom ....nie zapomniane przeżycia i to już zostanie ,a czas nam upływa .
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.07, 07:28
[autor]

Tak Telimeno

cokolwiek ktokolwiek by nie powiedział, bycie tam, poznanie Was wszystkich to było niesamowite przeżycie. I ten entuzjazm, sympatia, świetna zabawa na długo naładowała moje akumulatory

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.07, 12:22
[autor]
Brawa dla Was za odwagę! :)

Tobie Lukrecjo Gratuluję. :)

Może i mnie za rok uda się stanąć w szranki konkursu. To jest na pewno niebywałe przeżycie.
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.07, 14:40
[autor]

a tutaj moja mała relacja, polecam czytać od końca 

http://misstrans2012.tumblr.com/

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.08, 10:07
[autor]
telimena pisze:
dla mnie to była świetna okazja aby pobyć sobą ....dziękuję organizatorom ....nie zapomniane przeżycia i to już zostanie ,a czas nam upływa .
Rany "okazja pobyć sobą" aż mnie ciarki przeszły na samo wspomnienie, kiedy byłam sobą tylko w domu lub na działce. Na szczęście te czaszy minęły bezpowrotnie. Już na zawsze jestem będę tylko sobą. Nigdy więcej udawania i to kogo faceta fuj. NIGDY WIĘCEJ.
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.08, 19:09
[autor]
A tak Barbwire ,pobyć sobą ,w "naszym" wydaniu jest nieraz aż tak trudne ,tak często mają transvestyci ,oczekuje się od nas w życiu codziennym aby najpierw wypełnić obowiązki ,męża ,ojca ,głowy rodziny ,tego zaradnego ,odpowiedzialnego "gościa" ,a te nasze "fanaberie" tak delikatnie mówiąc musimy zostawić na sposobną okazję ,zapracować na tę jedną chwilę ,aby się realizować ,o ile wcześniej damy radę to przetrzymać - oj nie jest łatwo być trasvestytą i tu widzisz jest ta zasadnicza różnica ,nie możemy sobie pozwolić na uwolnienie i być sobą w każdej chwili ,powiedz mi czy Ty to potrafisz chociaż w części zrozumieć.
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.09, 22:48
[autor]
no niestety ts dopóki nie zaczną funkcjonować na co dzień jako płeć którą się czują dokładnie jak tv muszą "szukać" okazji a i po że tak powiem wyjściu z szafy nie zawsze można być w pełni sobą, osobiście uważam że bycie tv pod pewnymi względami jest cięższe od bycia ts, bo wszyscy wiemy jak to jest w Polsce. Bycie tv to ciągły okres przejściowy, między byciem "facetem" a byciem "kobietą" u ts taki okres kończy się w chwili zmiany dokumentów i rozpoczęciu życia wszędzie jako odczuwalna płeć. 
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 14:54
[autor]
niedosyc , że musimy walczyc z nietolerancją, bo po nas zawsze bedzie widać, kim jesteśmy. To dodatkowo ts maja do nas pretensje, że psujemy ich wizerunek. A co my za to możemy, że nawet, jak mówimy, to nikt nas nie słucha. czy to moja wina, że w jedna z relacji zatytuowano. "Nową Miss Trans została transseksualistka z Poznania', a ja jestem transwestytą. Chociaz tak mocno czuję sie kobietą, że zaczynam poważnie zastanawiac sie nad hormonami, bo nie starcza mi juz bycie nia w domu (jestem cały czas, syn wie i wspiera mnie) oraz od czasu do czasu wyjścia do miasta, które i tak sa bardzo stersujące. najbardziej wkurza mnie, że w tym stanie, w jakim jestem obecnie, czuje sie bardzo dobrze i nie chciałabym iść dalej. Ale tutaj mam dwa wyjścia, albo zamknąc sie w domu i ograniczyc do sporadycznych wyjść. Albo zostac na stałę za granicą(tam pracuje, ale,żeby byc tam sobą, musiałabym tam miec swoje mieszkanie, bo obecnie mieszkam w rodzinie osoby, która sie opiekuję, a pracuję jako on i tak musi pozostać, ta prace lubie i jest dobrze płatna, więc to kolejny powód, dla którego chciałabym zostac w tym miejscu mojej przemiany, w którym jestem). A myslę o hormonach ze względu na zarost i lekka korekte rysów twarzy. Więcej nie potrzebuję. Oczywiście dzisiaj. Bo sama juz przez ten rok mojej przemiany, że każdy krok jest wstepem do kolejnbego...
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 16:53
[autor]
To co piszesz jest od serca, czuje, i twój opis bycia TV a nie TS także jest przekonujący. Spotykamy idąc ta droga trans, niesamowite trudności czy TV czy TS, a społeczeństwo jeszcze nie wyszło z pieluch średniowiecza, aczkolwiek próbuje.

Jest mi przykro kiedy słyszę słowa pogardy w gronie rodzinnym które powinno być schronieniem dla wszystkich pod hasłem Trans, ale także rozumiem frustracje innych korzy cierpią i w konkluzji pokazują palcem na kogokolwiek innego.

Jeśli myślisz o przemianie, hormony, operacje itp, to proszę zapewne wpierw jest terapia która powinna uświadomić tobie tożsamość, bo co możesz najgorszego sobie zrobić to przemiana w ciemno.

Ja jestem zdania ze jeżeli twoja ocena tożsamości jaka przedstawiasz jest prawdziwa, to słowa twe wskazują TSowosc, a tłumaczenie ze jesteś TV to trzymanie się za wszelka cenę reali życia codziennego w niewłaściwej skórze. Ale powtarzam ze to tylko moja opinia i naprawdę nie powinna być brana do serca za bardzo.

Ty jesteś jedyną osobą która czuje to co czuje.
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 17:19
[autor]
lukrecja pisze:
niedosyc , że musimy walczyc z nietolerancją, bo po nas zawsze bedzie widać, kim jesteśmy. To dodatkowo ts maja do nas pretensje, że psujemy ich wizerunek. A co my za to możemy, że nawet, jak mówimy, to nikt nas nie słucha. czy to moja wina, że w jedna z relacji zatytuowano. "Nową Miss Trans została transseksualistka z Poznania', a ja jestem transwestytą. Chociaz tak mocno czuję sie kobietą, że zaczynam poważnie zastanawiac sie nad hormonami, bo nie starcza mi juz bycie nia w domu (jestem cały czas, syn wie i wspiera mnie) oraz od czasu do czasu wyjścia do miasta, które i tak sa bardzo stersujące. najbardziej wkurza mnie, że w tym stanie, w jakim jestem obecnie, czuje sie bardzo dobrze i nie chciałabym iść dalej. Ale tutaj mam dwa wyjścia, albo zamknąc sie w domu i ograniczyc do sporadycznych wyjść. Albo zostac na stałę za granicą(tam pracuje, ale,żeby byc tam sobą, musiałabym tam miec swoje mieszkanie, bo obecnie mieszkam w rodzinie osoby, która sie opiekuję, a pracuję jako on i tak musi pozostać, ta prace lubie i jest dobrze płatna, więc to kolejny powód, dla którego chciałabym zostac w tym miejscu mojej przemiany, w którym jestem). A myslę o hormonach ze względu na zarost i lekka korekte rysów twarzy. Więcej nie potrzebuję. Oczywiście dzisiaj. Bo sama juz przez ten rok mojej przemiany, że każdy krok jest wstepem do kolejnbego...

Lukrecjo
Nie "ts mają do nas pretensje że psujemy ich wizerunek", a "niektóre ts...."
To tyle. 
....................
Cieszę się że jesteś wśród nas
:)
zmian: 1, ostatnia: julita_borowska - 2012.06.13, 17:19
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 17:26
[autor]

Inna

dobrze mnie "przeczytałaś". tak, skłaniam sie ku ts własnie poprzez wpływ otoczenia, skolei warunki trzymaja mnie w tv. I na prawdę nie mam konfliktu płci. Gdyby nie ten nasz piekny tolerancyjny zaścianek, spokojnie zostałabym sobie w tym miejscu, gdzie jestem. A tak, mysle o dalszych krokach i szukam optymalnego rozwiązania. Operacyjna zmiana płci w moim przypadku odpada. raz, że nie czuje takiej potrzeby (narazie), dwa sytuacja zyciowa (praca, bez niej nic sie nie da zrobic) i zapewne wiek- nie mam 20 lat ;-).

Zobaczę co przyniesie przyszłość. na pewno nie dam zamknąć sie w czterech ścianach i będe walczyła o to, by móc byc sobą gdzie i kiedy sie tylko da. A że u nas raczej nigdy sie nie da...wnisek nasówa się sam. Tym bardziej, że nic mnie tu nie trzyma. syn skończy studia to tez wyjeżdża, z zona sie rozwodzę, a Ona jest w niemczech i tam zostaje. jedynie moja Ula, ale i Ona wspominała, że może przyjdzie ta chwila, że nie bedzie juz mogła tu zostać. Zobaczymy...

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 17:27
[autor]
masz rację Julitka, sorry za uogólnienie :-)
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 17:43
[autor]
ciesze się że bierzesz pod uwagę zmienność percepcji na daną chwilę. Widzę że jesteś na odpowiednim etapie i że rośniesz w kierunku pełnego zrozumienia, (jeśli takie w ogóle istnieje).
Mam nadzieje że będziesz się tu czuła jak w rodzince, całusy!
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 17:50
[autor]
ja też mam nadzieję, że spedze tutaj miłe chwile. A nalizuję siebie cały czas na okrągło. poznaję, próbuję zrozumieć, odnaleźć się w tym, kim jestem. Nawet swój życiorys napisałam, w którym opowiadam o mojej fascynacji kobiecością od najmłodszych lat (www.lukrecja.eu). Najgorsze jest to, że nie wystarcza mi pokazać się jako ona, ja chcę być sexi. Już wiele lat temu, jak wyobrażałam sobie, że jestem kobietą, to widziałam długonosą laskę w krótkiej mini i długich wlosach. Ale na szczęście obecnie sprawia mi też wiele radości elegancja, więc styl buissnes. A że kocham legginsy, więc i tutaj jest pole do popisu
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 18:18
[autor]
Wiele TS zaczyna od CD czyli TV nie wiedząc gdzie swoje emocje skojarzyć. Seksualność to nie jest cecha TS ale może być ekspresja chęci kobiecej tożsamości także. Hormony są wspaniałym klarownikiem uczuć, kiedy Testosteron jest blokowany, cala chęć do seksualności odchodzi i pozostawia pacjenta tylko i wyłącznie z jego głębszą tożsamością. Wiele TV, po doznaniu tego uczucia i będąc pozbawionymi fetyszu ciuchów damskich, odwołuje interwencje widząc zanik chęci do tego przebierania. Natomiast TS osoba dopiero wtedy uzyskuje klarowność i uczucie w końcu równowagi wewnętrznej
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 18:27
[autor]
i tak już robimy off topa, ale mam nadzieję, ż w miarę ciekawego. jeżeli dobrze rozumiem, to podczas brania hormonów przejdzie mi chęć do przebierania i seksu ? A ja się zakochałam w Uli z wzajemnością, a Ona też chce zacząć brać hormony. To co, przejdzie nam ochota na siebie ? 
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 18:49
[autor]
Wspaniałą cechą tej interwencji jest to że chęć fizyczna przechodzi ale jeśli naprawdę dana osoba jest TS, czyli kobieta (M/K) to sensualność wzrasta niesamowicie, i miłość jest pełniejsza i głębsza. 
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 18:54
[autor]
lukrecja pisze:
ja też mam nadzieję, że spedze tutaj miłe chwile. A nalizuję siebie cały czas na okrągło. poznaję, próbuję zrozumieć, odnaleźć się w tym, kim jestem.
Bądź sobą i - na ile to możliwe - staraj się żyć w taki sposób, jaki będzie ci sprawiał najwięcej satysfakcji. Jeśli faktycznie jesteś ts, sama w którymś momencie dojdziesz do wniosku, że tego właśnie byś chciała.

lukrecja pisze:
Już wiele lat temu, jak wyobrażałam sobie, że jestem kobietą, to widziałam długonosą laskę w krótkiej mini i długich wlosach. Ale na szczęście obecnie sprawia mi też wiele radości elegancja, więc styl buissnes.
Kochana, czego to ja sobie nie wyobrażałam, zwłaszcza jak miałam tak 12-16 lat Dorasta człowiek z czasem.

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 18:56
[autor]
czyli, tak jak pisałam, cały czas ni wiem, co się wydarzy. Tearz to co piszesz, rzuca kompletnie nowe swiatło na moje odczucia. Stawia to w innym wymiarze. i to jest piękne, jest do czego dążyć. same początki, nowe zycie, nowa miłośc, nowa osobowośc. jeszcze wiele przede mną. i ciesze się z tego. nie będe sie nudziła. I zupełnie po rozmowie z Tobą odsunęly się w cień moje negatywne odczucia po wczorajszym spacerze. Wraca z całą siłą chęć podążania dalej tą drogą
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 19:00
[autor]

Freja

Tylko że ja, mimo, że mam 43 lata, nadal nie wyrosłam z tych marzeń o długonogiej i długowłosej lasce w super mini :-). na szczęście za marzenia nie karzą, więc nadal sobie będę marzyła ;-)

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 19:01
[autor]
Świat jest tak piękny, ale by to piękno zauważyć, trzeba otworzyć szeroko oczy, :)

Śmieszne, bo ja zaczęłam swa drogę w wieku 43 lat, nigdy nie za późno na prawdę!
zmian: 2, ostatnia: inna - 2012.06.13, 19:03
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 19:07
[autor]
to super Inna, bo ja od roku, a tak na poważnie od pól roku, więc mniej więcej wtedy co Ty. Prawdę piszą, że życie zaczyna sie po czterdziestce :-)
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 19:29
[autor]
Nic co ludzkie nie jest mi obce, i jeśli jakiś facet (bez urazy)  lubi się przebierać w damskie ciuszki i go to w jakiś sposób zaspokaja czy wyraża jego osobowość to co to kogo obchodzi? ja nikogo nie skreślam przez to kim jest, i naprawdę nie rozumiem ludzi nietolerancyjnych a już w szczególności ts którzy negują tv bo można powiedzieć że w jednym worku siedzimy :D teoria że sporo ts zaczyna jako tv uważam jak najbardziej słuszną a nawet pokuszę się o stwierdzenie iż każdy ts zaczyna od przebieranek, bo osobiście NIE ZNAM żadnej ts która by zaczęła chodzić w damskich ubraniach dopiero jak zaczną brać hormony i mieć swoje cycki, każdy kto czuje się w jakimś stopniu kobietą/mężczyzną zakłada na siebie coś kobiecego/męskiego czy to bieliznę czy jakiś damski/męski element, a pełną metamorfozę to wtedy jak jest okazja czy jak już zaczynamy na co dzień funkcjonują jako kobieta/mężczyzna. A najbardziej mnie śmieszą osoby ts mówiące "nie toleruję tv, nie rozumiem ich" sami oczekują tolerancji a a innej "inności" niż ich "inność" nie rozumieją i nie tolerują. Co do wyglądu znam tv dużo bardziej kobiece niż niejedna ts :P
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 22:18
[autor]

Ale nie chodzi o to ze ja jako ts uwazam sie za lepsza od tv, czy ich nie rozumiem albo potepiam. Zreszta prawda jest ze zaczynalam od pojmowania siebie jako tv, ale tylko dlatego ze to pojecie poznalam wczesniej, trudno utozsamiac sie z czyms czego sie nie zna. Jestem natomiast mega daleka od wywyzszania sie. Transwestyci sa mi zupelnie obojetni, sa to ok, nie ma ich, plakac nie bede. Oczywiscie nie jako ludzie ale jako grupa. 

Natomiast organizowanie wyborow miss trans, przy ostatnim pompowaniu w mediach tematu TS podswiadomie wpaja spoleczenstwu ze typowa TSka to TV. Facet, ktory facetem byc chce, tylko czasem ma ochote pobiegac w kieckach. A na to sie nie zgadzam. Bo zwyczajnie utrudniacie zycie mnie i innym ts. Tv zyje sobie w szafie, pokazuje sie na imprezie lub na chwile na miescie, wyszaleje sie i szlus, w poniedzialek znow przykladny ojciec, maz, kolega z pracy. Tski najczesciej musza w ktoryms momencie ujawnic sie przed wspolpracownikami czy klasa i wtedy jest szok, bo ktos ma zaraz przed oczami tego "kolege" w pelnym makijazu, miniowce i 12cm obcasach.

Zreszta by wiedziec o czym mowie, wystarczy popatrzec na fotki lasek z tegorocznych wyborow (te sprzed wyborow, do glosowania). Stonowane, codzienne stroje kontra wyzywajace skape wdzianka. Codziennosc vs mozliwosc wyszalenia sie chwilowego. 

Robmy sobie takie wybory, imprezy, spotkania, ale jaki sens jest w promowaniu ich w mediach "pozabranzowych", kiedy one w zaden sposob nie uswiadamiaja spoleczenstwa tylko je szokuja! Jesli chcemy uswiadamiac, to robmy to swiadomie ale i umiejetnie, pokazmy nasza codziennosc, trud, mowmy o uczuciach, uczuciach i jeszcze raz uczuciach. Zagrajmy na ludzkim wspolczuciu. Bo mamy cholernie ciezko, tego chyba nikomu mowic nie musze. A to ze pare osob pokaze sie w kieckach na wybiegu to nie jest wlasciwa droga.

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 22:54
[autor]
maja pisze:

Natomiast organizowanie wyborow miss trans, przy ostatnim pompowaniu w mediach tematu TS podswiadomie wpaja spoleczenstwu ze typowa TSka to TV. Facet, ktory facetem byc chce, tylko czasem ma ochote pobiegac w kieckach. A na to sie nie zgadzam. Bo zwyczajnie utrudniacie zycie mnie i innym ts.

Tak na marginesie przypomnę, że przy okazji wielu transowych imprez media robią często krecią robotę, bo opisują na odpierdziel, a do tego walą tytuł, który ma być krótki i wstrząsający.
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 23:03
[autor]
lukrecja pisze:

Tylko że ja, mimo, że mam 43 lata, nadal nie wyrosłam z tych marzeń o długonogiej i długowłosej lasce w super mini :-). na szczęście za marzenia nie karzą, więc nadal sobie będę marzyła ;-)

Ale teraz pewnie masz też już do nich trochę dystansu. A tak swoją drogą przypomniał mi się opis jakiejś osoby z TF w akapicie hobby: Być 18 letnią kobietą - ech. Ja mam na ten moment 39.
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 23:52
[autor]

maja

czy my mamy mieć do siebie pretensje o to, jak nas media przedstawiają. zauważ, że w konkursie bardzo erotycznie i wyzywająco prezentowały sie własnie ts, a nie tv. Poza tym, czy ja mam sie za mediami i jury uganiac podczas konkursu i mówic wszystkim, kim jestem. konkurs nie był jasno określony i miec do nas pretensje o to, jak zostałyśmy przedstawione, to trochę nie fer. I nie mów mi, że wskakuję na chwilę w damskie ciuszki, a za chwile wracam do meskiej rzeczywistości, bo nie znasz mnie. Może i jestem tv, ale czuje sie emocjonalnie kobietą i cały czas nią jestem. Ale pracuję jako on w Niemczech i nie mam mozliwości stać sie w pełni nią. Zresztą wydaje mi się, że i tak na to jednak za późno. Nie wiem, komu jest łatwiej, Wam, czy nam (mówie o swoim przypadku). I nie dosyć, że czytam na swój temat "fajne" komentarze, to min także Ty (nie jestes sama w tych opiniach) masz pretensje do tv, a nie zauważyłam, żeby w Twojej wypowiedzi były pretensje do ts-ek, które robiły dokładnie to, o czym piszesz w odniesieniu do nas, czyli tv

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.13, 23:57
[autor]

Freja

a co ja poradzę, że mam zgrabne nogi  wiek tu nie ma nic do rzeczy (vide Tina Turner, i zeby nie było, wiem, że ona jest kobietą, chodzi mi o atrakcyjnośc w odniesieniu do wieku).

I najgorsze, ze wcale moje pragnienia sie nie zmniejszyły. Bo to jest we mnie i zapewne na zawsze tam zostanie. juz mam taka mroczną, prowokujacą duszę. Zupełne przeciwieństwo mojej codzienności. I ten diabełek ciągle wychodzi na zewnatrz
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 07:04
[autor]

lukrecja pisze:

czy ja mam sie za mediami i jury uganiac podczas konkursu i mówic wszystkim, kim jestem. 

nie uganiac sie tylko ich nie zapraszac. Po co WP na takim wydarzeniu skoro i tak jest to osoba, ktora nas nie zrozumie, opisze co widziala po lebkach i narobi wiecej szkod niz pozytku? Ja NIE mam pretensji do osob startujacych!

lukrecja pisze:

I nie mów mi, że wskakuję na chwilę w damskie ciuszki, a za chwile wracam do meskiej rzeczywistości, bo nie znasz mnie. Może i jestem tv, ale czuje sie emocjonalnie kobietą i cały czas nią jestem. 

Nie znam Cie i nie pisze, ze TY tak robisz. Pisze ze tak robia TV (a nie robia?). Czuc sie caly czas kobieta i nia byc, to nie brzmi jak TV. Moze boisz sie zmiany, albo z rozsadku jej unikasz.

lukrecja pisze:

Zresztą wydaje mi się, że i tak na to jednak za późno. 

Tak jak kazdej, ja tak myslalam juz w wieku 18 lat:) 

lukrecja pisze:

Ty (nie jestes sama w tych opiniach) masz pretensje do tv, a nie zauważyłam, żeby w Twojej wypowiedzi były pretensje do ts-ek, które robiły dokładnie to, o czym piszesz w odniesieniu do nas, czyli tv

Niezbyt wiem o co Ci chodzi, tzn co tski robia tv? To samo? Czyli ze jestescie postrzeagni przez nasz pryzmat, tzn emocjonalnie kobiet uwiezionych w zlym ciele? To chyba nic zlego?

freja pisze:
maja pisze:

Natomiast organizowanie wyborow miss trans, przy ostatnim pompowaniu w mediach tematu TS podswiadomie wpaja spoleczenstwu ze typowa TSka to TV. Facet, ktory facetem byc chce, tylko czasem ma ochote pobiegac w kieckach. A na to sie nie zgadzam. Bo zwyczajnie utrudniacie zycie mnie i innym ts.

Tak na marginesie przypomnę, że przy okazji wielu transowych imprez media robią często krecią robotę, bo opisują na odpierdziel, a do tego walą tytuł, który ma być krótki i wstrząsający.
i to jest sedno sprawy. Mamy zaprzyjaznionego redaktora, ktory o nas wie, rozumie i wspiera? Zaprosmy go. Innych nie ma sensu bo efekt bedzie odwrotny do zamierzonego

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 07:50
[autor]

maju

po kolei

1. Nie mam pojecia kto zapraszał i kogo, to nie od nas zależało i nie my miałyśmy na to wpływ. nawt z nami nie rozmawiali, tylko fotki robili, poza dwoma przypadkami, więc nie było szansy, żeby powiedziec tka na prawde cos o sobie. Zreszta taka impreza nie za bardzo temu słuzy. Poza tym, piszesz, że lepiej nie robić wcale. Wtedy juz nik,t z nas, które często tylko w taki sposób moga sie pokażać, nie zrobi tego, bo gdzie.

2. Własnie na tym chyba polega bycie tv, ja to tak odczuwam, dobrze mi i tutaj i tutaj. Ale jako ona czuje sie bardziej spełniona. Nie będe tutaj sie rozpisywała o moich odczuciach, zrobiłam to gdzie indziej. I także juz nie raz pisałam, dlaczego chce byc tu gdzie jestem. Bo mi tak dobrze, bo mam pracę, z której nie zrezygnuję, bo ja lubie i jest dobrze płatna. A poza tym nie łatwo znaleźć pracę, wiem cos o tym. A juz dobra i satysfakcjonującą. A pracuje w niej jako on. To, że skłaniam sie ku ts, to głównie wynik wpływu otoczenia. Bo jak nikt nie robiłby problemu z tego, że widać kim jestem, to ja bym wbędąc tutaj inaczej, niz jako Lukrecja w miescie sie nie pojawiła. W domu jestem nia cały czas. Tylko bez makijazu, bo i tak cały dzień przez zarost nie wytrzyma. Mysle o hormonach własnie po to, żeby pozbyc sie zarostu i złagodzic rysy twarzy, bo wtedy może bezpieczniej mogłabym robic to, co chcę.

3. czy się boję, nie, bo dopiero o tym myslę, nie rozmawiałam z żadnym psychologiem, nie znam przebiegu kuracji, więc obecnie nie mam czego sie bać. najpierw musze wiedzieć co i jak. A zmiany płci nie chcę i nie bede chciała. Nie potrzebuje tego. Ja nie walcze ze sobą, zyje w zgodzie z obiema moimi osobowościami. I bycia kobietą nie traktuję jako przebieranek. Zazwyczaj wielu próbuje szufladkować, a ja tego unikam. mam swoje odczucia, swój swiat i dobrze mi w nim. I tylko ciągle ktoś próbuje mi wmówić, kim jestem.

4. Miałam na myśli, że napisałaś, jak sie wyzywająco i erotycznie prezentuja tv (oczywiście nie dosłownie, ja tak odebrałam Twoje słowa, może mylnie), a tk sie prezentowały ts na tym konkursie. Wiec pretensje o to, jak sie prezentowałysmy powinny byc kierowane do obu biegunów. Bo nie ukrywam, że mój strój w finale był z pełna swiadomoscia przeze mnie wybrany. Bo kocham te klimaty i nie wstydze sie ich. Reasumując, akurat w przypadku tej imprezy obraz naszego srodowiska kreowany był zarówno przez ts jak i tv. A uczucia. jak Ty sobie wyobrazasz na tego typu imprezie o nich rozmawiać. I tak cos sie udało mi przekazac w tych paru słowach na scenie (a własciwie w czasie paru godzin z jedną z jurorek, która spedziła wiele czasu z nami na rozmowach),bo wygrałam,i nie oszukujmy się, nie urodą. Więc czym ?

5. poza tym. Byłas tam ? Słyszałas pytania i odpowiedzi. Bardzo ciekawa jestem, jaką opinię wyrobiłabys sobie o przedstawicielkach ts i tv w konkursie, gdybys słyszała ich wypowiedzi. A media, im wiecej dla takiej imprezy, tym lepiej, bo w takim wypadku o jakim piszesz,od razu by poszedł komunikat, że relacja jest subiektywna. Nie jestem organizatorem, nie znam sie na realich kosztów, patronatów, polityki transfuzji i Le garage. Ale wydaje mi się, że tylko w ten sposób możemy próbowac oswajac media z nami. I to sie udaje, bo ja poznałam jedną reporterke, z którą będziemy robiły reportarz o moim zyciu trans, o mojej codzienności. Pokażemy, jak skomplikowany jest ten swiat. Gdyby nie dostep mediów, to bym jej nie poznała. piszesz, jak powinna wyglądac taka impreza. Masz czas cały rok, pomóż lalce i Le Garage przygotowac taka impreze, która spełni Twoje oczekiwania. 

I jeszcze jedno, same relacje na Onecie czy WP były ok, ja tam nie zauwazyłam nic złego. To komentarze sa straszne. Ale to nie tylko tam. takie mamy społeczeństwo. jedyny powazny błąd pojawił sie bodajże na SE (czy jakos tak), gdzie napisali, że jestem ts

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 09:24
[autor]
maja pisze:

Robmy sobie takie wybory, imprezy, spotkania, ale jaki sens jest w promowaniu ich w mediach "pozabranzowych", kiedy one w zaden sposob nie uswiadamiaja spoleczenstwa tylko je szokuja!

Jak niewiasta w spodniach 200lat temu :) 

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 11:02
[autor]

A ja jestem głęboko przeciw "graniu na współczuciu" ludzi. Nie chcę współczucia, chcę akceptacji mojej tożsamości i moich wyborów. Uważam też, że ta transseksualna martyrologia robi nam więcej złego niż dobrego. Podoba mi się, że do mediów docierają sygnały, że transi to nie tylko biedni chorzy ludzie, ale także jakaś kultura, imprezy i dobra zabawa. Że sporo ludzi tego teraz nie rozumie - trudno. To często są ci sami ludzie, którzy nie rozumieją grających na emocjach opowieści o tym, jacy to jesteśmy biedni i nieszczęśliwi. Z czasem się oswoją.

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 12:06
[autor]

Po pierwsze- dzień dobry. W zasadzie powinnam się przedstawić, taka norma niby. Bywam tu od dawna. Jestem kobietą, nie wdawajmy się w to jak, kiedy i co- nieważne zupełnie. Szwendam się po necie, po stronach ts, cd, takich jak ta również, po branżowych, nie branżowych, niszowych i innych. To i owo obija mi się o oczy, czasem coś przeczytam, najczęściej książkę, ale i wpis na forum się zdarza.

Po drugie- nie łapię się w tym skrypcie, nie powiem "zróbcie coś z tym", bo to nie moja sprawa. Stwierdzam tylko, że mogę coś pochrzanić.[zrobiliśmy coś, powinno być lepiej - no chyba, żeby nie było ;)p]

Po trzecie do meritum- nie oceniam, a jak już to mam własne zdanie na tematy wszelakie i na ogół odstaję zarówno od większości, jak i mniejszości. Dobrze mi z tym.

Also... Lukrecjo, napisałaś, że nie masz wpływu na to co napiszą dziennikarze, kto co powie i co kto pomyśli. Tak wiem, na głupotę ludzką nie ma siły. Wiem to naprawdę doskonale, jakoś w TYM (nie głupoty ale LGBT) temacie siedzę dość mocno. Starałam się zawsze jakoś mieć wypośrodkowane zdanie w odwiecznej wojence TS kontra TV, ale to nie znaczy, że moje zdanie jest bezkrytyczne. Nie raz i nie dwa "jechałam" po młodych teeskach, jakoś nigdy, offen nie robiłam tego w druga stronę. Mam ambiwalentny stosunek do TEGO TU portalu, brzydzę się polityką, jestem a-polityczną, prawicową anarchistką (hahahaha), która chciałaby mieć ogrodzone prądem własny świat... dlatego dawno temu powiedziałam NIE zarówno KPH, wszystkim "transpomocom babskim", w wreszcie Pani Grodzkiej.

Jestem poza i cieszę się, szczycę tym...

Jednakoż- Lukrecjo- znamy się z pewnego portalu, poza transowego, na pewno kojarzysz, aczkolwiek nie chcę tutaj podawać linka. Tam Cię broniłam, bo wku...wia mnie tępota, brak wyczucia i empatii, a facetów nie trawię, bom feministka i lesba jest. O!

Nie zmienia to faktu, że PAMIĘTAM tytuł tamtego topiku i widzę, że koleżanka, która go założyła (używam rodzajnika żeńskiego, choć o ile mnie pamięć nie myli to topik coś nosił tytuł "..." jest też i tutaj.

To proszę Cię wytłumacz mi- twierdzisz, ba uogólnię, twierdzicie, że Tv NIGDY nie robią koło D Ts, tak z własnej woli, że to dziennikarze, że to, że tamto, że sramto.

Ja Ci powiem, że jak zobaczyłam wydumki z tamtego topiku, to mało mnie krew nie zalała, a mam problemy z nadciśnieniem i brakiem kontroli emocji. Naprawdę.

No konkluzja, która w sumie jest żadna- Co Ty na to?

zmian: 2, ostatnia: freja - 2012.06.14, 15:49
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 14:06
[autor]
mogę tylko odpowiadac za siebie , nie za kogoś. Oczywiscie, że pamietam tamten watek. Nawet jeden z oponentów zostal przywołany do porzadku przez moja przyjaciółke za to, że na mnie najechał. Ja niestety nie raz nie wytrzymuje i wdaje sie w dyskusję. A akurat w tej głównie poszło o to, że ktos zapytał o konkret, a mojej odpowiedzi nie przyjął. wiecej, stwierdził, że go to nre interesuje i czytac na ten temat nie bedzie. No to sie wkurzyłam, bo uznał mimo wszystko, że lepiej wie ode mnie, co jest lepsze dla mnie. I tam ja nie wnikałam w sprawy kto komu koło d...robi. jeżeli nawet, to bezwiednie. ja zbyt krótko siedze w tym temacie, żeby uważać, że ktos komus robi koło d...Po prostu. stałam sie znana, a wiekszośc dyskusji, z jakimi sie spotkałam w związku z tą imprezą, to pretensje ts do nas tv za psucie wizerunku trans w społeczeństwie. W przciwna strone jeszcze nie trafiłam na takie opinie. A moje odczucia o sposobie prezentacji siebie na wyborach przez ts-ki była tylko i wyłacznie odpowiedzia na zarzuty pod naszym, czyli tv, adresem. Bo dla mnie to nie był, nie jest i nie bedzie problem. ja sie ciesze z poznania kazdej z tych dziewczyn. I kazda ma prawo siebie zaprezentowac tak, jak czuje. Także ja. jeżelki odniosłas wrażenie (i nie tylko Ty), że ja mam do nich pretensje o to, jak postepowały, czy postepują, to szybko to dementuję. Nie miałam takiego zamiaru. ja naprawdę daleka jestem od oceniania kogokolwiek. A moje wywody zazwyczaj biora sie z reakcji na próby innych, którzy mnie nie znają, wmawiania mi na siłę, co jest dla mnie lepsze i co powinnam zrobic ze swoim zyciem  
zmian: 1, ostatnia: lukrecja - 2012.06.14, 14:08
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 14:14
[autor]
a jeszcze jedno, ten mój wywwód był w odpowiedzi na jego wywód "szkolny", bo mi komp psikusa zrobił i myslałam, że on do mnie to pisał,a wtedy, przyznaje bez bicia, po prostu mnie poniosło. Ale przeprosiłam. ja zreszta tez zostałam przeproszona ;-)
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 14:23
[autor]

Lukrecjo- aby była jasność- NIE MAM NIC do Ciebie. Tak na marginesie znam bardzo dobrze, wyjątkowo dobrze osobę, która Cię broniła w tamtym wątku. Nieważne kto to jest, kim jest dla mnie itede.

Gratuluje Ci zwycięstwa, uważam że wyglądasz fajnie i naprawę cieszę się tak to wyszło. ALE...

ALE NIE o tym mówię.

Mówię o tym, że od X lat zaczynam dostrzegać zjawisko, w którym naglę wszyscy transwestyci są biedni, pokrzywdzeni przez jakieś mistyczne, złe transseksualistki. W rzeczywistości to działa, naprawdę działa w dwie strony. Były sobie różne L i N, R i S... ja to wszystko wiem, nie dociekam kontekstu, jak często kierowały nimi frustracje i kopniaki jakie dostawały na codzień, a jak często jakieś realne i logiczne pobudki.

Nie czarujmy się jednak- są dwie sprawy innego gatunku.

Pierwsza- to takie "kwiatki" jak w/w (gdzie ewidentnie transwestyta fet. zakłada SOBIE wątek pt. "..."- to cytat, nie bić) i WYPACZA, nie wiem z głupoty, ze złośliwości, może zwyczajnie nikt nie chce puknąć tej osoby bez dorobienia sobie fajnego imejdż; postrzeganie osób transseksualnych. To nie do Ciebie Lukrecja- bo nie Ty założyłaś ten wątek. Pytam tylko czy dostrzegasz takie rzeczy?

Druga to... wejdź na crossdreasing.pl- poczytaj wypowiedzi niektórych osób. Nie będę cytowała. Niczym się nie różnią zajadłością od tych prezentowanych przez niektóre panny spod szyldu TS.

zmian: 1, ostatnia: freja - 2012.06.14, 15:50
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 14:48
[autor]
tak jak pisałam, za krótko jestem w tym temacie, a z racji tego, kim siebie widzę, spotykam sie z reakcja w jednym kierunku. Co oczywiście nie znaczy, że nie ma ich w przeciwnym. Bo s,a i ja tego nie neguję. I czytałam co nieco na Crossie. I wiem, o czym mówisz. I masz 100 % racji. To, ze ja osobiscie spotkałam sie z jednym odłamem tego problemu wynika także z tego, że ja stoje po stronie tv i zazwyczaj spotykam sie z reakcjami z drugiej strony. Ale juz chociażby w skutek tych paru dyskusji widzę, jak to jest złozony problem. I mnie tez wkurza ten cierpietniczy ton wiekszości wypowiedzi. ja ciesze sie z tego kim jestem. jestem z tego dumna i chcę pokazywac swoja radość, a nie cierpienie. To tylko brak tolerancji w społeczeństwie jest prawdziwym problemem dla mnie, bo mnie to ogranicza. A nie to,czy jestem ts, czy tv, czy gdzieś pośrodku, i kto komu robi krzywdę. To nie ja zaczęłam ta dyskusję o tym, że my czegoś nie powinnysmy robic, bo to robi złą robotę komus innemu. ja sie ciszę tym, że tam byłam, przeżyłam cos fajnego i poznałam fajnych ludzi. I dostałam potwierdzenie, że to co robie ze swoim zyciem, jest ok. Bo zostało to docenione (wiem to z osobistych rozmów z pewnymi osobami, które miały na to wpływ). I oczywiście, kazdy ma prawo do swoich opinii. Ale tez niech kazdy ma prawo sie realizować tak, jak czuje. czy nie dosyć, że musimy walczyc o prawo do zycia ? Potrzeba nam jeszcze do tego tej wewnetrznej wojny ? Komu ona przynosi pozytek ?
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 15:48
[autor]
nominalna pisze:

Pierwsza- to takie "kwiatki" jak w/w (gdzie ewidentnie transwestyta fet. zakłada SOBIE wątek pt. "..."- to cytat, nie bić) i WYPACZA, nie wiem z głupoty, ze złośliwości, może zwyczajnie nikt nie chce puknąć tej osoby bez dorobienia sobie fajnego imejdż; postrzeganie osób transseksualnych.

A skąd ty to wiesz, kim ona jest, a kim nie jest? Tak tutaj, jak i na tamtym forum przedstawia się konsekwentnie jako ts. Wypacza? Bo bo lubi bdsm? Tytuł wątku (coś w stylu: "transseksualistki czyli laski z penisem") faktycznie mógł być mylący, co nie zmienia faktu, że (przynajmniej do pewnego momentu) transseksualistki posiadają, co posiadają i w takim stanie nie muszą przecież ślubować cnoty. Rozważanie/sugerowanie cudzych problemów na jednym forum w oparciu o posty tej osoby z innego forum o mocno odmiennej specyfice jawi mi się dziwne. Wykropkowałam tytuł wątku, bo w trzy sekundy można go znaleźć i dociec, o kim piszesz.
zmian: 1, ostatnia: freja - 2012.06.14, 15:56
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 16:02
[autor]
lukrecja pisze:
To, ze ja osobiscie spotkałam sie z jednym odłamem tego problemu wynika także z tego, że ja stoje po stronie tv i zazwyczaj spotykam sie z reakcjami z drugiej strony.
No. Natomiast jak się stanie po stronie ts, albo zacznie kroczyć gdzieś w tamtą stronę, to (przynajmniej od niektórych) tv można usłyszeć mądrości w stylu, że "chłop zawsze pozostanie chłopem", albo żeby przy nich nie gadać o hormonach, bo je to irytuje, jak sobie spokojnie rozmawiają o pończochach i wypychaniu staników.

Tak w ogólności mam wrażenie, że obie strony mają tendencję, do podkreślania słuszności swoich decyzji o wchodzeniu/nie wchodzeniu w tranzycję. Jak każdy człowiek z resztą :p
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 16:23
[autor]
napisałam wyraźnie, że dotychczas spotkałam sie z reakcja jednej strony. tym bardziej, że ten problem ts kontra tv tak na prawdę w moim zyciu pojawiła się z chwila konkursu i jego skutków. przedtem wogóle sie nad tym nie zastanawiałam, bo nie miałam takiej potrzeby. Więc czego mozna się spodziewac po dwóch tygodniach. Zreszta też podkreslam, że ja nie staje po którejkolwiek stronie, chce odnaleźć siebie w tym swiecie i poznac własne oczekiwania. A skoro ja cały czas ewoluuję w moich postanowieniach, to jak ktos z zewnatrz, na podstawie paru wpisów może twierdzic autorytatywnie, co powinnam zrobic i co jest dla mnie lepsze. I zazwyczaj o to rozbija sie cała dyskusja, a nie o to, kto co komu robi i dlaczego
freja pisze:
lukrecja pisze:
To, ze ja osobiscie spotkałam sie z jednym odłamem tego problemu wynika także z tego, że ja stoje po stronie tv i zazwyczaj spotykam sie z reakcjami z drugiej strony.
No. Natomiast jak się stanie po stronie ts, albo zacznie kroczyć gdzieś w tamtą stronę, to (przynajmniej od niektórych) tv można usłyszeć mądrości w stylu, że "chłop zawsze pozostanie chłopem", albo żeby przy nich nie gadać o hormonach, bo je to irytuje, jak sobie spokojnie rozmawiają o pończochach i wypychaniu staników.

Tak w ogólności mam wrażenie, że obie strony mają tendencję, do podkreślania słuszności swoich decyzji o wchodzeniu/nie wchodzeniu w tranzycję. Jak każdy człowiek z resztą :p

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 17:11
[autor]

Pozwolisz Freja, że zleje sprawę od strony technicznej z cytatami... to mój ostatni post na tym forum, więc nie warto abym wgłębiała się w to jak się to u Was robi.

Also

"A skąd ty to wiesz, kim ona jest, a kim nie jest? Tak tutaj, jak i na tamtym forum przedstawia się konsekwentnie jako ts. "

Primo- nie rób z ludzi w taki sposób głupich- nie warto i nieładnie.

Secundo- to jest, jak wnioskuje specyficzny rodzaj konsekwentności.

"Bo bo lubi bdsm? "

Nie.

Primo- jak wyżej primo.

Secundo- dlatego, że transseksualizm to nie jest "piesek z ptaszkiem". Mogłaś zostawić link, każdy dokonałby oceny we własnym zakresie. Tamto forum jest równie anonimowe (albo równie nie-anonimowe), więc...w czym problem?

"Tytuł wątku (coś w stylu: "transseksualistki czyli laski z penisem") faktycznie mógł być mylący"

Nie Frejo, nie był mylący, ani faktycznie mylący. Był jednoznaczny. Jednoznacznie wskazujący na to jak "konsekwetnie" ktoś rozumie swój, jak to ładnie określa "transseksualizm".

A tytuł był inny, nie coś w stylu.

"co nie zmienia faktu, że (przynajmniej do pewnego momentu) transseksualistki posiadają, co posiadają i w takim stanie nie muszą przecież ślubować cnoty. "

Truizm, który nijak się ma do problemu.

"Rozważanie/sugerowanie cudzych problemów "

Nie rozważamy cudzych problemów ( zresztą jakich problemów?), tylko definiujemy problem, który podobno nie istnieje.

Widać istnieje i boli, bo trzeba wykropkować.

"jednym forum w oparciu o posty tej osoby z innego forum o mocno odmiennej specyfice jawi mi się dziwne. "

Frejo... pomyśl.Przeczytaj jeszcze raz, z równie neutralnym nastawieniem co moje nastawienie. Naprawdę, od mówienia prawdy dużo tego elektoratu nie ubędzie.

A niedługo to zrobicie osobne pod-forum dla, kultowego już zresztą, człowieka bociana. Byle tylko było, tolerancyjnie było. Heh.

"Wykropkowałam tytuł wątku, bo w trzy sekundy można go znaleźć i dociec, o kim piszesz."

Pozwolisz, że również w tej materii się z Tobą nie zgodzę. IMHO wykropkowałaś z dwóch powodów.

Primo- bo możesz i lubisz móc.

Secundo- bo każda TS mogłaby ocenić we własnym zakresie czy jest Transseksualnym pieskiem.

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 17:27
[autor]
freja pisze:

A skąd ty to wiesz, kim ona jest, a kim nie jest? Tak tutaj, jak i na tamtym forum przedstawia się konsekwentnie jako ts. Wypacza? Bo bo lubi bdsm? Tytuł wątku (coś w stylu: "transseksualistki czyli laski z penisem") faktycznie mógł być mylący, co nie zmienia faktu, że (przynajmniej do pewnego momentu) transseksualistki posiadają, co posiadają i w takim stanie nie muszą przecież ślubować cnoty. Rozważanie/sugerowanie cudzych problemów na jednym forum w oparciu o posty tej osoby z innego forum o mocno odmiennej specyfice jawi mi się dziwne. Wykropkowałam tytuł wątku, bo w trzy sekundy można go znaleźć i dociec, o kim piszesz.

No... rewelacja to to nie jest, ale da się, więc dokończę, szybko, w punktach;

1. Nikt nie rozważa nikogo problemów. Problem jest jeden TS vs. TV, który istnieje, a ja wskazuje, że faktycznie i dlaczego tak uważam.

2. Tobie się jawi dziwne, mnie nie. To nie ja założyłam wątek, o ktorym mowa. Jeżeli ktoś uzywa jakiegoś "znacznika", aby zrobic sobie PR, musi liczyć się z odzewem odnośnie owego "znacznika".

3. Wykropkowałaś IMHO bo;

a). możesz

b). lubisz móc

4. Reasumując- problem był łatwy do zdefiniowania- czy, będąc TS, czujesz się "transseksualnym pieskiem". Ja naprawdę rozumiem, że Freja masz to gdzieś, ja w sumie też mam. Widz w tym, że jeżeli o czymś mówimy- podawajmy argumenty obiektywnie.

Teraz pozwolisz- wyjadę na weekend, a dyskusję poruszę, gdy wrócę na innym forum, gdzie zasady moderacji są mniej zależne od "widzimiesie". Okej?

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 17:44
[autor]
pisze:
Secundo- dlatego, że transseksualizm to nie jest "piesek z ptaszkiem". Mogłaś zostawić link, każdy dokonałby oceny we własnym zakresie. Tamto forum jest równie anonimowe (albo równie nie-anonimowe), więc...w czym problem?

Mogłaś najpierw zapytać autorkę, czy życzy tu sobie wstawiania takich linków, oraz zastanawiania się tutaj nadtym jak bardzo ktoś chce/nie chce jej puknąć.
Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 18:00
[autor]
freja pisze:
pisze:

Mogłaś najpierw zapytać autorkę, czy życzy tu sobie wstawiania takich linków, oraz zastanawiania się tutaj nadtym jak bardzo ktoś chce/nie chce jej puknąć.

Tak Frejo, bo w dobrym tonie TEGO TUTAJ portalu, jest pytanie o to co i gdzie wolno kopiować.

Na ten przykład to;

http://forum.transfuzja.org/pl/watek/portal/co_tam_panie_w_polityce/Na_Placu_Czerwonym_rozdaja_dowody_osobiste_dla_transwestytow.htm

Rozumiem, że to offtop, ale... bardzo dobrze pokazuje sposób w jaki argumentujesz.

Primo- autorów się nie pytałaś.

Secundo- administracji portalu również.

Oczywiście teraz wymyślisz milion agrumentów, że to nie to samo, ostatecznie wykropkujesz... cóż.

Krótko- kręcisz, dziewczyno kręcisz.

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 18:08
[autor]

nie no laski, spoko... bo wiecie, ja kiedys na takiej jednej stronie przeczytalam taka jedna informacje ale sie z nia zupelnie nie zgadzam. I taki jeden ktos sie ze mna klocil, bo on sie zgadzal. 

A co Wy sadzicie?

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 18:24
[autor]
maja pisze:

A co Wy sadzicie?

Hmmm.

Jakby to powiedzieć...

Może cytatem- "Coś jakby dementi" autor Freja. Upss, znów nie spytałam.

EOT- miłego weekendu.

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 18:31
[autor]

maja

jak Ty śmiałaś się nie zgadzać,a w dodatku jeszcze sie kłucić ?!

A tak na poważnie, świetna puenta. Nic dodać nic ująć.

ja tez kończe z tym watkiem i znikam.

Pa Pa

Re: II Ogólnopolskie Wybory Miss Trans 2012 2012.06.14, 18:42
[autor]
nominalna pisze:

Jakby to powiedzieć...

Może cytatem- "Coś jakby dementi" autor Freja. Upss, znów nie spytałam. 

Gdybyś napisała o jakimś użytkowniku forum:

ewidentnie transwestyta fet. zakłada SOBIE wątek pt. "..."- to cytat, nie bić) i WYPACZA, nie wiem z głupoty, ze złośliwości, może zwyczajnie nikt nie chce puknąć tej osoby bez dorobienia sobie fajnego imejdż

Dostałabyś ostrzeżenie, a post by wyleciał, albo pozostał w wersji pociętej. De facto to zrobiłaś, nie podając nicka, ale podając informację wystarczającą do odnalezienia tamtego obcoforumowego wątku i jego autora. Nie lubię ciąć, jeśli nie muszę. Wykasowałam tylko tytuł wątku.

Chciałaś pisać o zjawisku? Mogłaś anonimowo i bez wycieczek osobistych, poprzedzonych informacją, że autor pisuje również tutaj. W efekcie zamiast dyskusji o zjawisku, mamy obsmarowywanie konkretnej osoby.
na górę strony  

forum / dział

kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
fundacja na rzecz osób transpłciowych

login

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj