Dodaję ponownie mój post - tym razem sama wybieram kategorię

Zobacz cały wątek:  portal / śmietnik / Dodaję ponownie mój post - tym razem sama wybieram kategorię
Re: Szanowne dyskutantki, szanowni dyskutanci; 2009.11.10, 23:58
[autor]
kinga_taruc pisze:
...Wiecie co? Czytam tak i czytam i mi się płakać chce. Piszą niektóre z Was, że nie mają nic do "tefałek", że odnoszą się do pojedynczych osób, a jednak wciąż jest mi przykro. Wiele z tych postów odbieram bardzo osobiście. Ilekroć spotykam w realu jakąś "teeskę", staram się zrozumieć jej sytuację. Nie gardzę nią dlatego, że jest inna niż ja. Częściowo jej współczuję, że musi/musiała przez to wszystko przechodzić. Te próby realnego życia, kuracje hormonalne, sądy... Nie mam o tym pojęcia, ale cieszę się wtedy, że mnie to nie dotknęło, że mogę się cieszyć moim "poczuciem kobiecości" okazyjnie. Choć nie zawsze jest to takie proste i nie zawsze wynika z moich chęci...

... Bo to nie chodzi o gniew, o złość, o chęć jakiegoś odwetu, ale o zwykły smutek. O to, że właśnie my, którzy jesteśmy gdzieś tam z boku społeczeństwa, nie do końca akceptowani, zamiast sobie pomagać to tylko ze sobą walczymy i robimy sobie przykrości. Smutek, dlatego że ja choć nie zawsze jestem tolerancyjna, potrafię sobie powiedzieć, że źle postępuję myśląc w ten sposób i nie okazuję tego na zewnątrz. Smutek dlatego, że staram się rozumieć "teeski" i wszystkie "tefałki", te które są podwójnej roli i te, które nie są, a jednocześnie spotykam się z ostentacyjnie okazywanym niezrozumieniem i pogardą.
Droga Kingo, żałuję, że sama nie potrafiłam napisać tego samego, co Ty. Nie mam takiej łatwości pisania. A czuję przecież właśnie tak samo. Dziękuję.

forum / dział

kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
fundacja na rzecz osób transpłciowych

login

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj