Dodaję ponownie mój post - tym razem sama wybieram kategorię

Zobacz cały wątek:  portal / śmietnik / Dodaję ponownie mój post - tym razem sama wybieram kategorię
Droga Cinnamonelf 2009.11.03, 20:04
[autor]
cinnamonelf pisze:

Oczywistym jest, że Letizia tak jak samo jak i my próbuje pomóc osobom, które miały to nieszczęście trafić na to forum i uchronić je przed życiem w "trans-świecie trans-ludzi".

Bzdura. Ja takiej jej pomocy nie potrzebuję. Ja godzę się i identyfikuję ze swoją literką „T”. Nie chcę się jej wstydzić. Tu miało być moje miejsce, a przestało być, gdy zostało opanowane przez wyrzutki z transseksualizm.pl. Ja nie szukam tam schronienia. Dlaczego Wy nie dacie mi czuć się dobrze w moim miejscu. Wy wróćcie tam, gdzie są tępione osoby takie, jak ja.

Tu miało być miejsce przyjazne zarówno dla zagubionych duszyczek ts, jak nieszczęśliwych duszyczek tv. Byłam niepewna siebie i nieszczęśliwa, zanim trafiłam tu i przeczytałam, że to, co mnie spotkało nie jest niczym szczególnym, że mieści się normie i że nie jestem zboczona.

Nie czuję, żeby Letizia chciała pomóc takim jak ja, a wręcz odwrotnie, czuję, że chce mnie dołować i najchętniej zamknęłaby mnie w domu bez klamek.

Wcale mi się to nie podoba.

cinnamonelf pisze:

Chce pokazać, że kurioza typu Wybory Miss Świata Transseksualistów to najgorsze co może spotkać zagubioną kobietę”

Wprawdzie też nie pochwalam wyborów piękności, bo piękność jest rzeczą względną, ale równie dobrze można by powiedzieć, że Wybory Miss Świata to najgorsze co może spotkać każdą zagubioną kobietą. Nie trzeba dodawać Transseksualistów.

cinnamonelf pisze:

Wydaje mi się, że jedyną osobą w tej chwili, która w powyższym cytacie wylewa swoje frustracje to Ty. Już uzasadniam swoją wypowiedź. Tak naprawdę osobą zagubionym, szukającym pomocy może pomóc lekarz specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Lekarz ten przeprowadza wywiady i prowadzi obserwację, tworzy portret psychologiczny po to, aby w jak najlepszy sposób pomóc, zdiagnozować i dać porady w tym, jak dana osoba ma funkcjonować w społeczeństwie.”

Nie muszę być u lekarza, by postawić samej sobie diagnozę „transwestyta podwójnej roli”. Nie chcę i nigdy nie chciałabym być na stałe kobietą. Chcę być szanowana jak każdy człowiek, który nie robi nic złego i pragnę spokojnie funkcjonować w społeczeństwie.

cinnamonelf pisze:

Tak naprawdę jedynym zadaniem takiego forum jak TransFuzja jest kierowanie osób do właściwych lekarzy.”

Forum, moim zdaniem, służy do rozmów, dyskusji, wymiany myśli. To, o czym toczą się rozmowy zależy tylko od użytkowników.Jeśli wysyłają kogoś do lekarza, to na własną odpowiedzialność.Nigdzie w regulaminie nie zauważyłam, by zadaniem forum Trans-Fuzja było kierowanie osób do właściwych lekarzy, chociaż na portalu są nawet listy polecanych psychologów.Ale zadałam sobie nawet trud przestudiowania misji Fundacji. Nie znalazłam tam takiego zadania. Wydaje mi się, że prędzej takiemu zadaniu może służyć forum transseksualizm.pl

cinnamonelf pisze:

Ciężko tez zrozumieć jak osoba w Twojej sytuacji daje sobie prawo do krytykowania osób mających prawdziwy problem. Ty jako osoba cytuje profil "płeć: mężczyzna - tv" jedynym problemem z jakim się borykasz (w związku ze swoim transwestytyzmem) to to, jaką sukienkę wybrać na paradę lub na spacer po mieście, lub też jak poruszyć serca społeczeństwa, aby za swoje "dziwactwa" nie dostać w łeb. To tak w dużym skrócie, ale ogólnie wiadomo o co chodzi.”

Cóż bardzo mało wiesz o mnie. Nigdy nie byłam na paradzie, nigdy nie byłam na transparty. Sukienkę zakładam bardzo rzadko i tylko na uroczystości i spotkania rodzinne. Moja babcia bardzo cieszy się, gdy widzi mnie tak ubraną. Na co dzień chodzę w dżinsach (fakt - damskich), T-shirtach (fakt o kroju damskim) i damskich addidasach.Moje ”dziwactwa”, jak je nazywasz, nie czynią krzywdy nikomu i z ich powodu nie boję się dostać w łeb.

Bardzo jesteś nieprzyjemna dla mnie – transwestyty, tutaj, w miejscu, przeznaczonym dla mnie, gdzie powinnam czuć się u siebie.

cinnamonelf pisze:
„Jeśli jednak czujesz się urażona tym co napisała Letizia to może coś jest w Twoim postępowaniu nie tak.”

Ja pamiętam słowa Letizii vel Beetle Juice jeszcze w poprzednim wydaniu komentarzy na Trans-Fuzji oraz na crossdressing.pl. Pamiętam, jak wtedy obrażała wszystkich transwestytów, a więc mnie również. Dlatego istotnie czuję się urażona i wcale nie czuję, by w moim postępowaniu było coś niewłaściwego.

cinnamonelf pisze:

Jednak nie należy wciskać takich samych legitymacji kobietom w trakcie korekcji płci.”

Śmieszą mnie takie stwierdzenia. Przeczytaj cała historię projektu legitymacji, a zrozumiesz. To pismo wyjaśnia dokładnie, o co chodzi,

a tutaj  i tutaj są wyjaśnienia dodatkowe.

cinnamonelf pisze:

Różnica i cały problem pomiędzy TS a TV jest tak jak pomiędzy pracą a hobby. Przytaczam tu jeszcze raz przykład, że to trochę tak jakby mylić delfina z rybą.”

Obawiam się, że nic a nic nie rozumiesz problemu transwestytyzmu i tego, co czuję. Nie jestem transseksualistą, nie chcę zmieniać swoich dokumentów ani genitaliów. Pragnę założyć rodzinę jako mężczyzna i spłodzić dzieci. Ale chcę też móc wyglądać tak, jak wyglądam na co dzień. Czyli nieokreślona płciowo. Cieszą mnie i dają wielką satysfakcję zakłopotane spojrzenia i ten znak zapytania w oczach oraz często unikanie określeń rodzajowych. Co w tym złego?

forum / dział

kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
fundacja na rzecz osób transpłciowych

login

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj