Dodaję ponownie mój post - tym razem sama wybieram kategorię

Zobacz cały wątek:  portal / śmietnik / Dodaję ponownie mój post - tym razem sama wybieram kategorię
Re: Szanowne dyskutantki, szanowni dyskutanci; 2009.11.03, 01:15
[autor]
ewa pisze:

Tej sytuacji można się spodziewać było od poczatku funkcjonowania forum. Nastapiło pęknięcie pomiędzy osobami, które czują się kobietami jako transwestyci i transseksualistkami. Sprawa "legitymacji" jest rzeczywiście nie taka prosta, jak chcą przedstawić niektóre z osób w tą akcję zaangażowanych. Z moich rozmów wynika (nie piszę badań, gdyż jestem świadoma małej "próby" osób, z którymi rozmawiałam), że większość tych, którzy kiedyś byli zdiagnozowane jako osoby transseksualne i przeszli urzędową i medyczną korektę płci  mają do idei "legitymacji" duże zastrzeżenia.

Wybacz Ewo, że tak dziś polemizuję z Twoimi poglądami. Wiesz, że bardzo Cię szanuję i lubię w prywatnych kontaktach, ale nie mogę bezkrytycznie przyjąć tego, co piszesz.
Otóż Trans-Fuzja wcale nie proponuje legitymacji byłym osobom transseksualnym. Nie rozumiem, dlaczego tak są one zainteresowane negowaniem tej inicjatywy. Ich to nie dotyczy. One już przeszły swoją gehennę, okres przejściowy, trudny test realnego życia...
Dlaczego wypowiadają się na temat, który ich nie dotyczy?
Dlaczego nie pozwolą decydować o potrzebie posiadania takiej legitymacji tym, których to naprawdę interesuje.
Nikt nikomu nie wciska takiej legitymacji. Są tylko dla chętnych.

forum / dział

kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
fundacja na rzecz osób transpłciowych

login

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj