Po co jest to forum?

Zobacz cały wątek:  portal / pytania i propozycje / Po co jest to forum?
Empatia 2009.10.06, 20:21
[autor]

To jest tak, że zawsze może się coś zdarzyć. 

Ale życie w oczekiwaniu na najgorsze to piekło.

Myślę, że to, co już miało najgorszego się stać - stało się. Już nic jej nie zaskoczy. Wie, na czym stoi. Wie, jakie ma możliwości. Wie, co się stanie. Wie, że ma siebie. Ma też dziecko, które na pewno jest dla niej źródłem siły i miłości. Jeśli kocha swoją "byłą", to być może i ta miłość może jej pomóc. Człowiek, który mówi "umiem liczyć, więc liczę na siebie" zawsze wychodzi na plus. 

Nie ma co oczekiwać dramatu. Każdy dzień może być piękny, tylko trzeba umieć to dostrzec. Czy, gdybyś wiedziała, że umrzesz pod koniec miesiąca, wciąż tak samo postrzegałabyś świat? Czy problemy nie nabrałyby innej rangi?

Oczywiście, nie piszę tego w kontekście "przypadku" Ani, bo to nawet nie na miejscu. To takie gdybanie, ale coś pozytywnego może z tego wyjść.

A jeśli Ania dziś rozstałaby się ze swoją "byłą", a jutro spotkała księcia z bajki i wygrała 30 mln euro? Czy nie postrzegałaby wtedy swojej sytuacji inaczej?

Niedawno usłyszałam taką historię od pewnej starszej kobiety:

W latach 60. chyba gdzieś tak w 65 roku wracała wraz ze swoim mężem z zabawy. Przechodząc przez most uniwersytecki we Wrocławiu dostrzegła kobietę, która właśnie miała skoczyć do Odry. Po wielkiej szamotaninie i przekonywaniu, udało się jej zmusić kobietę, żeby nie skakała, żeby wróciła do domu. Kobieta chciała się zabić, bo mąż ją opuścił.

Pani Ania odwiozła ją taksówką do domu. W domu z przerażeniem odkryła, że w łóżeczku śpi dwójka dzieci. Zmroziło ją to, że gdyby nie ona, to dzieci byłyby już sierotami. Zaopiekowała się tą kobietą. Była na tyle majętna, żeby pomóc jej finansowo. Latem wysłała ją z dziećmi na wczasy nad Bałtyk. Tam owa kobieta poznała pewnego mężczyznę, z którym jest do dzisiaj. Podobno są bardzo udanym małżeństwem. 

Jedno zdarzenie od drugiego (próba samobójstwa i odnalezienie "tego jedynego" oddziela maksimum 10 miesięcy. Więc chyba warto optymistycznie patrzeć w przyszłość :P

forum / dział

kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
fundacja na rzecz osób transpłciowych

login

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj