Po co jest to forum?

Zobacz cały wątek:  portal / pytania i propozycje / Po co jest to forum?
Re: Żeby była jasność 2009.10.05, 22:12
[autor]

Przykro mi, że Julita wyniosła się z forum... ostro odezwała się do Agnieszki, ale jednak sytuacja trochę w stylu "kowal zawinił, a powiesili Cygana". A miło pisała i będzie jej brakowało.

W każdym razie chciałabym z całą mocą powtórzyć, że w takim środowisku jest szczególnie ważne, by wystrzegać się wykluczania. Mogę w tej chwili podpisać się wszystkimi rękoma i nogami pod tym, co pisał Marcin w wątku "Tyle jest jeszcze do zrobienia". Ludzie ogólnie są nieskończenie różni - więc już zwłaszcza w tak złożonej i niepojętej sprawie, jak tożsamość płciowa jest (łagodnie rzecz ujmując) aroganckie mówić komuś, za kogo wolno mu się uważać.

Miewam zresztą poczucie, że jest też czymś aroganckim zachwycać się cudzą specyfiką - jest to jakieś przedmiotowienie drugiej osoby. Ale tak czy inaczej ludzie są różni i warto to docenić, uznać, że bez każdej i każdego z nas świat byłby uboższy. W jakiejś mierze mogę psychologicznie zrozumieć ludzi, którzy boją się niejednoznaczności, rozmycia kategorii - ale jednak warto się z nią "zaprzyjaźnić", bo jedyną alternatywą dla różnorodności jest totalitaryzm.

forum / dział

kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
fundacja na rzecz osób transpłciowych

login

hasło

zapomniane hasłozarejestrujzaloguj